Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności?

21 Mar 2020 18:57 336 17
  • Poziom 10  
    Witam!

Z powodu wypowiedzenia mi umowy przez dostawcę internetu radiowego jestem zmuszony założyć internet LTE jako domowy. Okoliczna firma oferuje mi nielimitowany internet LTE za 65zł/msc, działają oni na nadajnikach Polkomtela. Podczas rozmowy z właścicielem tej firmy doszliśmy do porozumienia, że zanim się zwiążemy umową będę mógł wziąć od niego na próbę modem który nazwał "sxt lte" i zamontuję go na dachu domu gdzie mam wyprowadzoną rjkę. Jeśli będę zdecydowany będę musiał kupić taki sprzęt na własną rękę. Teraz seria pytań: Kiedy dostanę ten sprzęt na który nadajnik go kierować? Czy jest to korzystna oferta? Jeśli bym się z nimi związał to kupić sprzęt, który oni proponują czy może coś lepiej się u mnie sprawdzi? Moja lokalizacja to: 51.948694, 20.912308
    Zawczasu zrobiłem pomiaru telefonem z lte będąc na dachu w sobotę o 18:30.
    Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności?

Z góry dziękuję za pomoc
  • Specjalista Sieci, Internet
    A czytałes regulamin tej jego oferty za 65 zł? Co oferuje za te 65 zł ten MVNO na sieci Plusa? Pokaż screeny z Netmonstera ale tez pasmami i parametrami sygnału a nie wykresami i powtórz speedtesty po 20. Ogólnie w tej okolicy PLUS zmodernizoawł stacje w Łosiu,Komornikach i Głuchowie dodając FDD LTE2600 do LTE1800 i LTE900. Jaka wersję Mikrotika ma ci wypozyczyć i na który BTS masz go ustawić, to on powinien wiedzieć jak wyglada sieć Plusa w tej okolicy, pytałeś go o to? To sa kluczowe pytania jak nie zna odpowiedzi na nie to znaczy ze to tylko handlarz i nic więcej. W Plusie nie ma czegoś jak nielimitowany internet bez limitu danych i prędkości, operator przycina prędkości, takze swoim MVNO, niech gośc da ci regulamin tej usługi na piśmie.
  • Poziom 10  
    Regulaminu nie czytałem gdyż rozmowa była tylko telefoniczna, a na jego stronie nie ma regulaminu, dalej mamy się kontaktować po weekendzie. Jest to ten sam dostawca o którym wspominał @bonk1 w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18546060#18546060 w poniedziałek go przycisnę żeby mi wysłał regulamin zobaczymy co tam stoi. Zaraz wrzucam screeny z netmonstera. Widzę kolego, że jesteś zwolennikiem Play a, że mam dostęp do ich karty to także wrzucę screeny od nich. Jestem otwarty na każdą sieć wygra po prostu lepsza.
  • Poziom 8  
    Mają przerwę ze względu na wirusa. Sam dlatego czekam na regulamin;p
    Ja jestem zwolennikiem każdego operatora, jeśli w konkretnej lokalizacji działa najlepiej a to pokazują zawsze testy. Obietnice konsultantów, głupawe reklamy itp nie mają żadnego znaczenia. Do tego zawsze podstawą jest regulamin i konkretne zapisy. Co do PLUSA to przez lata nic nie robił ze swoją siecią, ma najwięcej zasobów radiowych więc powinien być najszybszy, ale to wymaga ciągłych wydatków i rozbudowy sieci LTE. Plus oszczędza kosztem klientów, FDD LTE2600 uruchamia lat po konkurencji, przez 8 lat nie zbudował sieci TDD LTE2600, u ciebie akurat zrobił to FDD na kilku BTS-ach ale to okolice Warszawy. Play na dziś już ma więcej stacji od PLUSA i ciągle buduje. Robi to porządnie, stacje miejskie z agregacją 4 pasm LTE a na wsiach głównie z 3 pasmami LTE bez LTE2600 ale te przy drogach tez z 4 CC CA, przeważnie dosył na światłowodzie.
    W przypadku ofert na PLUSIE zapis w regulaminach to podstawa, sam PLUS ma FUP czyli przycina prędkość kiedy chce i jak chce bo jego zasady nigdy nie zostały podane.
    @bonk regulamin można przesłać już w tej chwili na maila, to jest optymalny sposób, ja zawsze tak proszę bo mam czas na zapoznanie się z nim i zakreślam wątpliwości i od razu pytam o szczegóły, z reguły gośćie czy konsultanci robią wielkie oczy.
  • Poziom 8  
    Ja tylko powiem, że ten dostawca ma podobno jakiegoś klienta, który przesyła video z monitoringu do Chin. Ma (klient) samodzielnie robić po 600-800 GB miesięcznie uploadu i nie mają lejka. Takie informacje dostałem, gdy pytałem o limity.

Dodano po 8 [minuty]:

prostry napisał:
    będę mógł wziąć od niego na próbę modem który nazwał "sxt lte" i zamontuję go na dachu domu gdzie mam wyprowadzoną rjkę.

Ja dostałem informację, że chodzi o Mikrotik SXT LTE.
  • Poziom 10  
    Widzę więc, że mamy podobne podejście. Plus od zawsze miał u nas najlepszy o ile nie jako jedyny zasięg, ale nie czuje sentymentu więc jeśliby znalazł się lepszy operator chętnie bym się do niego przyłączył. Czekam do poniedziałku na kontakt z tym MVNO, na próbę i tak go wezmę bo to nic nie kosztuje. A teraz screeny Plus:
    Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności? Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności?
    Play:
    Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności? Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności? Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności? Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności?
  • Poziom 10  
    Właśnie wróciłem z rzeczonym wcześniej Mikrotikiem, zaraz idę na dach go montować i zobaczymy co z tego będzie, na miejscu również byłem zapewniany o braku lejka i, że na umowie również będzie to ujęte. Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności?
  • Poziom 10  
    Sprzęt zamontowany ustawiłem go na nadajnik w Głuchowie oto wyniki teraz Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności?
    Jednak ten wynik jest bardzo niestabilny. Początkowo ciężko było się przebić ponad 2 Mb lecz nagle nic nie zmieniając prędkości zaczynają się wahać od 30 do 50. Jak myślicie czym może być to spowodowane? Czy jakiś inny sprzęt da sobie lepiej radę?
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    A dostałeś ten regulamin?
  • Poziom 10  
    Nie ale zapewniał mnie, że w umowie będzie ujęte, że będzie to internet bez limitu. Właściwie jestem zmuszony z nimi podpisać umowę z racji mojej lokalizacji więc przy podpisywaniu wszystkiemu się przyjrzę i Cię o tym poinformuje. Pozostaje tylko czy kupić taki sam sprzęt jaki dostałem na próbę od nich czy kupić coś lepszego. Na przykład https://www.eltrox.pl/sprzet-it/sieci-kompute...xt/mikrotik-lhg-lte-kit-rblhgr-r11e-lte6.html @matek451 udzielisz jakiejś rady?
  • Poziom 39  
    prostry napisał:
    Nie ale zapewniał mnie, że w umowie będzie ujęte, że będzie to internet bez limitu. Właściwie jestem zmuszony z nimi podpisać umowę z racji mojej lokalizacji więc przy podpisywaniu wszystkiemu się przyjrzę
    Zapomnij. Przy podpisywaniu umowy nigdy nie jest się na tyle skupionym ani nie ma na tyle czasu, żeby wyłapać istotne zapisy i dyskutować o nich z konsultantem czy handlowcem. Szansa, że go przegadasz jest znikoma, bo to ludzie po szkoleniach profilowanych między innymi, jak radzić sobie w takich przypadkach.

Notabene, taki konsultant zainteresowany jest WYŁĄCZNIE własnym zyskiem, który nawet nie musi być tożsamy zawsze z interesem firmy. To pewna szansa, ale trzeba być zawczasu przygotowanym.

Więc, jak pisał też kolega wyżej, ściągnij wcześniej umowę, regulamin, aneksy, załączniki itp i na spokojnie sobie poczytaj. Czy jest szansa cokolwiek zmienić, to inna sprawa, ale możesz sobie oszczędzić sporo nerwów później, gdy mogą wychodzić różne niuanse.

Jeśli robią trudności w udostępnieniu wcześniej umowy etc, to już jest na tyle podejrzane, aby z takimi "magikami" nie wiązać się...
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    To bardziej problem tego, że tam pracują chyba trzy osoby, a część była na urlopie ze względu na wirusa. O żadne szkolenia profilowane bym tutaj nie podejrzewał.
    Pytanie a jaka kartę dostałeś do tego Mikrotika? Ten MVNO ma własne karty czy to karta Plusa, jesli to Plus to tego typu karty są widziane przez system bilingowy Plusa i karty są zarzadzane jak tego operatora czyli obowiązuje na nich FUP i to Plus decyduje o limitach i lejkach na tej karcie. Zasada najpierw regulamin a potem umowa to żelazna zasada
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Ja na testy dostałem kartę z logo Plusa. Nie wiem jakie dają już po podpisaniu umowy.
  • Poziom 10  
    W urządzeniu jest włożona karta Plusa ale odstawiając na bok oferty i rzetelność operatorów i MVNO gdyż na Plusa można powiedzieć, że jestem skazany porozmawiajmy proszę o sprzęcie, żeby ten internet jako tako działał. W co zainwestować? W opcję wchodzi tylko i wyłącznie coś właśnie w rodzaju tego mikrotika gdyż muszę korzystać z infrastruktury, którą już posiadam.
  • Poziom 10  
    Widzę, że w tym temacie przesiadują tylko malkontenci, którzy potrafią tylko narzekać kazać robić pomiary besztać niezaznajomionych z tematem i tych o innym zdaniu a faktycznie doradzić to już nie ma komu. Internet na razie śmiga aż miło właśnie podpisuję umowę na, której jasno bez żadnych gwiazdek i kruczków jest napisane o braku miesięcznego limitu danych. Dziękuję do widzenia Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności?
  • Poziom 10  
    Widzę, że w tym temacie przesiadują tylko malkontenci, którzy potrafią tylko narzekać kazać robić pomiary besztać niezaznajomionych z tematem i tych o innym zdaniu a faktycznie doradzić to już nie ma komu. Internet na razie śmiga aż miło właśnie podpisuję umowę na, której jasno bez żadnych gwiazdek i kruczków jest napisane o braku miesięcznego limitu danych. Dziękuję do widzenia Który nadajnik wybrać dla najlepszej wydajności?

Dodano po 42 [sekundy]:

Sam sobie poradziłem