Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pokojowy do junkers cerapur midi

21 Mar 2020 20:25 144 6
  • Poziom 14  
    Witam czy ktoś może zna jakiś zamiennik sterownika pokojowego bezprzewodowego do kotła junkers aby działał z tym kotłem.
  • Poziom 37  
    Witam !
    np. Auraton 2025 RTH.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Każdy dostępny na rynku typu ON-OFF ...Euroster, Tech ,Auraton, Salus, Delta Dore itd.
  • Poziom 36  
    Ja bym powiedział inaczej, że nada się każdy regulator pokojowy dwustanowy tzw. ON/OFF, który ma styki bez napięcia, czyli w przypadku żądania grzania obwód sterujący zamyka się, a w przypadku wyłączenia grzania obwód otwiera się.
    Podając inne przykłady to może być Salus RT510RF, Tech ST-292 v2.
    Warto pamiętać, że regulatory różnią się np. ustawianą histerezą, czy wbudowanym czujnikiem temperatury i jego czułością, więc czasami wybór konkretnego modelu ma znaczenie, choć teoretycznie parametry na papierze będą identyczne lub podobne.
  • Poziom 14  
    Ok dzięki bo w instrukcji napisali że tylko dedykowany.
  • Poziom 36  
    producent chwali swoje produkty.
    Zamienniki w zasadzie można stosować przy regulatorach ON/OFF, bo nie wymaga to żadnego wyrafinowanego sterowania.
    Za to w przypadku regulatorów Open-Therm jesteśmy w zasadzie skazani na oryginał, bo tylko wtedy mamy gwarancję prawidłowego działania i pełnego sterowania kotłem.
    Jak zapewne zauważyłeś to instrukcja mówi o zdjęciu zworki i podłączeniu regulatora.
    Regulator ON/OFF działa jak już wyżej pisałem, czyli obwód zamknięty daje efekt jakbyś miał zworkę założoną, a otwarcie obwodu daje skutek jakbyś zdemontować zworkę i w ten sposób odbywa się sterowanie kotłem. Inaczej mówiąc regulator tylko daje sygnał do włączenia palnika lub jego wyłączenia, a reszta zależy od indywidualnych ustawień parametrów na kotle. Za to regulatory Open-Therm dają większe pole manewru i większe możliwości sterowania kotłem za pomocą regulatora pokojowego.
    Choć Twój kocioł ma moc minimalną ok. 7,5kW co w zasadzie stawia pod znakiem zapytania sensowność zakupu oryginalnego regulatora, bo większość czasu i tak będzie on pracował z mocą minimalną 7,5kW, więc nie jest potrzebne wyrafinowane sterowanie kotłem na potrzeby c.o.. Co najwyżej może przydałaby się regulacja pogodowa automatycznie dobierająca temperaturę wody kotłowej w zależności od temperatury zewnętrznej.
  • Poziom 14  
    dziękuję za pomoc
    jeszcze mam pytanie ile ma być kondensatu
    u mnie leci go bardzo mało na dobę może 200ml
    a w instrukcji jest opisane ok 1 l na godzinę.
    temperatura zadana to 45 stopni .
    od czego to zależy?