Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryzator pastuch elektryczny AKO Power N 3500 szukam schematu/zdjęcia

21 Mar 2020 20:56 483 9
  • Level 2  
    Witam. Chciałbym naprawić pastuch elektryczny. Najprawdopodobniej uszkodził się układ scalony lecz ktoś starł oznaczenie i nie mam pojęcia w jaki sposób go zidentyfikować. Pastuch ten jest firmy AKO Power N 3500. Prosiłbym gdyby ktoś takie urządzenie posiadał o schemat lub zdjęcie układu interesują mnie dwa układy scalone z czego jeden ma oznaczenie HCF4Ob0e0O12134.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Helpful post
    Level 42  
    Kacperk53 wrote:
    HCF4Ob0e0O12134.
    HCF4060 Link
    Drugi, umyj IPA a następnie spróbuj ponownie odczytać.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 2  
    Drugi, umyj IPA a następnie spróbuj ponownie odczytać.[/quote]
    Wydaje mi się, że ktoś specjalnie starł i porysował układ by nie można go było naprawić lecz kupić nowe urządzenie próbowałem wszystkiego ratuje mnie jedynie odnalezienie schematu lub zdjęcie układu z wyszczególnionym elementem w całości. Dziękuję Panu bardzo za radę napewno spróbuję ale wydaje mi się, że szanse są bardzo małe.
  • Helpful post
    Level 31  
    gumisie wrote:
    Drugi, umyj IPA a następnie spróbuj ponownie odczytać.

...czasem też pomaga naklejenie bezbarwnej taśmy klejącej.
  • Level 2  
    Wydaje mi się, że ktoś specjalnie starł i porysował układ by nie można go było naprawić lecz kupić nowe urządzenie próbowałem wszystkiego ratuje mnie jedynie odnalezienie schematu lub zdjęcie układu z wyszczególnionym elementem w całości. Dziękuję Panu bardzo za radę napewno spróbuję ale wydaje mi się, że szanse są bardzo małe.
    Myślę jeszcze nad wylutowaniem układu i sprawdzeniem czy na samej płytce nie ma oznaczenia.
  • Helpful post
    Level 42  
    kicajbas wrote:
    czasem też pomaga naklejenie bezbarwnej taśmy klejącej.
    Potwierdzam.
    Czasami również pomaga delikatne przetarcie pastą silikonowa biała (wchodzi we wgłębienia napisów).
  • Level 2  
    gumisie wrote:
    kicajbas wrote:
    czasem też pomaga naklejenie bezbarwnej taśmy klejącej.
    Potwierdzam.
    Czasami również pomaga delikatne przetarcie pastą silikonowa biała (wchodzi we wgłębienia napisów).

Wydaje mi się, że to może być bardzo dobry pomysł z silikonem.
  • Level 42  
    Kacperk53 wrote:
    Myślę jeszcze nad wylutowaniem układu i sprawdzeniem czy na samej płytce nie ma oznaczenia.
    Symbolu układu scalonego tam nie znajdziesz, tam są oznaczenia: IC1 oraz IC2.

Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Jeden układ to 4049 z niego idzie sterowanie na BTB 12/600 z nogi 9 drugi to 4060 na nim jest zrobiony generator
    są tam tez dwie diody LED zielona i czerwona winny migać w takt sterowania .