Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2007 - Nie działający prędkościomierz, błąd airbag

21 Mar 2020 21:43 204 2
  • Poziom 1  
    Witajcie!
    Kupiłem niedawno Peugeota 206 2007rok 1.4 Hdi. W momencie zakupu wiedziałem że nie działa prędkościomierz, a także nie nabija przebiegu, ale myślałem że będzie to łatwy problem do rozwikłania. Samochód stał już u dwóch mechaników i każdy rozkłada ręce. Początkowe założenia okazały się nie trafne (uszkodzony czujnik na skrzyni - takowego jednak nie ma w tym egzemplarzu, od którego roku produkcji wprowadzono pomiar z czujników ABS). Oprócz tego na desce rozdzielczej świeci się lampka AirBag - z tego co zdążyłem doczytać jedno z drugim może być powiązane (brak wartości prędkości = brak parametrów potrzebnych do działania poduszek), także zależałoby mi skupić się póki co na problemie z licznikiem (wymogi do pozytywnego przejścia przeglądu). Znalazłem nawet na tym forum podobny wątek z identycznym problemem:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic701787.html

jednak tam użytkownik miał problem z egzemplarzem z czujnikiem na skrzyni biegów, pzt wątek stary i nie mogę namierzyć kontaktu do tych osób.

Także więc prosiłbym o pomoc w rozwikłaniu tego problemu, albo chociaż nakierowanie gdzie szukać przyczyny. Sam nie jestem wielce obeznany w elektronice, ale wszelkie sugestie i pomysły proszę pisać, zawsze będę mógł podpowiedzieć mechanikowi. Ewentualnie jeśli jest jakaś osoba na okolicach Płońska/Płocka której problem jest znany prosiłbym o kontakt. Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Jaki błąd air bag?? Prędkości w abs na kołach pokazuje?
  • Poziom 12  
    W tym aucie sygnał prędkości wychodzi z ABS-u na ECU, zobacz jakie są błędy jeśli brak informacji o prędkości, to winny może być sterownik silnika.

Dodano po 36 [sekundy]:

W tym aucie sygnał prędkości wychodzi z ABS-u na ECU, zobacz jakie są błędy jeśli brak informacji o prędkości, to winny może być sterownik silnika.