Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL4570RO - dziwna buczenie podczas pobierania wody

22 Mar 2020 07:52 177 9
  • Poziom 2  
    Witam

Niestety nikt z lokalnych serwisantów nie chcę się odważyć przyjechać (brak pozdrowień dla Wirusa ;/)

Tak jak napisałem wyżej zmywarka wydaje dziwny dźwięk przy nabieraniu wody. Wymontowałem ją licząc, że znajdę jakiś przytkany zewnętrzny filtr - brak. Zmywarka nie wyrzuca błędu, myje dokładnie, brak innych niepokojących objawów. Czy macie może pomysł co to jest?

Dziękuję
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 13  
    Pewnie buczy elektrozawór. Jeśli się nie grzeje, to raczej nie usterka, ale niedogodność. Możliwe że rozluźniło się połączenie mechaniczne cewki z rdzeniem.
  • Poziom 2  
    Czyli obstawiasz elektrozawór?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 13  
    Raczej. Sam przecież napisałeś że podczas poboru wody występuje buczenie.
  • Poziom 2  
    To prawda. Zaraz ją uruchomię rozkręcona i będę mógł więcej posłuchać.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Po 30 min programu pojawiły się dwie rzeczy: błąd i50 oraz dziwne pykanie przy wypuszczaniu wody, w odpływie znalazłem coś a'la łopatka jakiegoś wirnika - fragment plastiku.
  • Poziom 13  
    Ten dźwięk jednak nie jest buczeniem elektrozaworu. To raczej uszkodzenie mechaniczne pompy.
  • Poziom 21  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic985908.html
    Odnośnie błędu. Możesz sprawdzić u siebie.
    Moja siemens chwilę po ruszeniu programu najpierw uruchamia pompę spustową, potem myjącą w celu diagnozy czy wody nie ma w komorze myjącej i dopiero napełnia wodą. Szum słychać ale buczenia nie.
  • Specjalista AGD
    Mierzejewski46 napisał:
    Moja siemens chwilę po ruszeniu programu najpierw uruchamia pompę spustową, potem myjącą w celu diagnozy czy wody nie ma w komorze myjącej i dopiero napełnia wodą. Szum słychać ale buczenia nie.

Siemens to zupełnie inna konstrukcja i poza faktem, ze jest to też zmywarka nijak się ma do problemu autora.
  • Poziom 21  
    Coś mi się na siemens przedstawiło. No tak Elektro.. Posłuchałem dźwięku nagrania. Tam ewidentnie słychać uszkodzoną pompę spustową. Wymontuj ją a wszystko się wyjaśni.