Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel insignia 2.0 cdti -szyby się nie otwierają od strony kierowcy i pasażera

22 Mar 2020 10:47 90 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, ma problem w samochodzie opel insignia 2.0 cdti. Problem jest z otwarciem szyby kierowcy i pasażera. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat " nie ukończona kalibracja". Próbowałem odłączyć klemę + na jakiś czas, ale problem jest ten sam i nie mogę ukończyć kalibracji.Po podłączeniu do kompa ukazał i się błąd U1530 i- utrata komunikacji szyny lin 3z urządzeniem 0 nieprawidłowe działanie.
    Drugi błąd U1534 i utrata komunikacji lin 3 z urządzeniem 4 nieprawidłowe działanie. Następny problem mam z sygnałem dzwiękowym. Po podłączeniu na krótko do bezpiecznika w skrzynce bezpiecznikowej znajdującej się pod maską silnika działał, a po naciśnięciu na klakson kierownicy nie działał. Nie podłączałem pod kompa.

• Poziom 34  
    problem instalacji, konkretnie sieć LIN
  • Poziom 2  
    damdam napisał:
    problem instalacji, konkretnie sieć LIN

czy w takim wypadku wystarczy podłączyć kompa i wykonać adaptację i wykasować wartości przyuczenia szyby po stronie kierowcy lub innych szyb? czy też szukać innej przyczyny?
  • Poziom 27  
    Sprawdź zasilanie modułów, bezpieczniki, kable w drzwiach, może jakiś kabel jest pęknięty lub styki w złączca zaśniedziały.
  • Poziom 11  
    walniety modul od szyb, mialem ostatnio to samo blad lin, 2 szyby nie dzialaly 2 moduyly kaput