Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie komponenty do instalacji VP o mocy 6kW wybrać?

artek10212 22 Mar 2020 12:33 903 8
Helukabel
    artek10212
    Level 10  
    Witam wszystkich na forum i serdecznie pozdrawiam proszę was o pomoc w doborze instalacji VP

Chcę założyć instalację o mocy 6 kW lecz potrzebuję pomocy w doborze komponentów by zbudować instalację poprawnie i by długo mi działała.

Instalację chcę zbudować na panelach fotowoltaicznych firmy Selfa Szczecin głównie z powodu polskiej gwarancji - mam na myśli 2 rodzaje paneli monokrystalicznych a dokładnie ...

Selfa SV60M.2-300 Full Black i drugi model SV120M.3-330 które daje nam moc około 6kW lecz jeżeli ktoś na forum ma zastrzeżenia do tej firmy poproszę o rade czy je kupić, czy wybrać innego producenta zależało by mi by była gwarancja polska.

Drugi problem to falownik znalazłem trzy firmy które mają przystępną cenę w przedziale od 5000 zł do 6500 zł i minimum 10 Lat podstawowej gwarancji lecz każda firma ma różne odstępstwa w karcie gwarancyjnej i to daje też do zastanowienia znalazłem takie jak poniżej

1. AFORE BNT006KTL 380v
    2. Sofar Solar 6.6 KTL-X 380v
    3. Solaredge SE3K-SE6K

Udało mi poszukać się te trzy firmy z 10 letnią gwarancją producenta, lecz jeżeli ktoś z was wie o innych firmach lub sprawdzonym falownikach poproszę o opinię

No i ostatnią kwestią jest elektronika towarzysząca czyli bezpieczniki i ochrona zabezpieczenie przed burzą tego nie szukałem lecz poproszę o doradzenie co kupić by zbudować dobrą instalacje
    Pozdrawiam i poproszę o rzetelne odpowiedzi
  • Helukabel
    frikko
    Level 10  
    To proste. Znajdź oryginalną kompletną instalację, ale porządną i będziesz wiedział co wybrać, ale nie od firm które montują lecz od samego producenta. To będzie pewne bo 6 kW to musi być cos dobrego i nie warto wtykać pieniądze w "badziew".
  • Helukabel
    artek10212
    Level 10  
    Producenci przeważnie produkują same panele fotowoltaiczne a resztę dobierają różnych producentów. I na dzień dzisiejszy już mnie głowa boli ponieważ na rynku jest mnóstwo producentów a opinii co do każdego panelu fotowoltaicznego czy też falownika jest mnóstwo i nie wiadomo co kupić. Lecz postaram też iść tym krokiem jak mi doradziłeś. Poproszę o inne opinie.
    frikko
    Level 10  
    A sprawdzales filmiki na youtube??? , Tam ludzie co wszysko wytlumacz jak sami sobie robia instalacje.
    Leon444
    Level 25  
    I na Boga zmień to 6Kw na 6kW bo oczy bolą 🤯🤯🤯
    artek10212
    Level 10  
    Ok dzięki za zwrócenie uwagi, teraz monitoruję youtube
    frikko
    Level 10  
    Haaa...:) Podlapal moj pomysl:) mowilem ze tam bardzo ciekawie i konkretnie to opisuja.
    Leon444
    Level 25  
    SMA i Fronius to są sprawdzone wieloletnie falowniki a to co wymieniłeś to Chiński sprzęt...
    Nie twierdze ze nie będzie działać 😏ale pytałeś o sprawdzone...