Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinia Stamos Germany SPAWARKA

22 Mar 2020 13:13 285 8
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    Chinol robiony na Niemcy. Niezłej jakości. Rozwiązania i płyty praktycznie identyczne jak w Magnum czy starszych ,Shermanach''.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 3  
    SQ5AZP napisał:
    Chinol robiony na Niemcy. Niezłej jakości. Rozwiązania i płyty praktycznie identyczne jak w Magnum czy starszych ,Shermanach''.

Miałeś może doczynienia z tą marką?
  • Specjalista - spawarki
    Miałem dwa razy nieprzyjemność naprawiać te spawarki...
  • Poziom 3  
    SQ5AZP napisał:

Dodano po 2 [minuty]:

smd napisał:
    Miałem dwa razy nieprzyjemność naprawiać te spawarki...

Rozumiem, a po jakim czasie się psuły i kosztowne były te naprawy? Może jakaś inna spawarkę mig mma w tej cenie?
  • Poziom 27  
    AUDIO_MECHANIK napisał:
    SQ5AZP napisał:

W ubiegłym roku trafiły do mnie w sumie 3 sztuki (różne modele) w tym roku jak na razie jeden.
    Pierwszy przypadek - firma kupuje na wyposażenie takie ,,chinole'' i po czterech latach góra złomuje, kupuje nowe itd. Spawają kupę galanterii z aluminium i kwasówki. jakoś muszą na tym wychodzić. Kupili Stamosy i... trochę marudzą (w każdym razie mocniej niż przy Magnumkach. Średni koszt naprawy 5 stówek netto.
    Ostatni przypadek - klient indywidualny. Awaria falownika pierwotnego i zasilacza. Koszt 7 stówek netto.
  • Poziom 3  
    SQ5AZP napisał:
    AUDIO_MECHANIK napisał:
    SQ5AZP napisał:

W ubiegłym roku trafiły do mnie w sumie 3 sztuki (różne modele) w tym roku jak na razie jeden.
    Pierwszy przypadek - firma kupuje na wyposażenie takie ,,chinole'' i po czterech latach góra złomuje, kupuje nowe itd. Spawają kupę galanterii z aluminium i kwasówki. jakoś muszą na tym wychodzić. Kupili Stamosy i... trochę marudzą (w każdym razie mocniej niż przy Magnumkach. Średni koszt naprawy 5 stówek netto.
    Ostatni przypadek - klient indywidualny. Awaria falownika pierwotnego i zasilacza. Koszt 7 stówek netto.

Ja ta spawarkę mam zamiar używać do niedzielnego spawania jestem kompletnym nowicjuszem więc nie będzie dla niej takiego obciążenia jak w firmach gdzie spawają galanterie i aluminium więc myślę że taka spawareczka będzie dla mnie dobra.
  • Poziom 27  
    To już wyłącznie kwestia trafu. Istnieje około 1-2% szansy, że trafisz na egzemplarz wadliwy, który zostałby naprawiony w firmie gdzie dostaje ognia 8 godzin dziennie w ramach gwarancji (po czwartej usterce zazwyczaj wymieniają) a przy ,,garażowym'' używaniu nawet wadliwa sztuka może się ,,przebujać'' do końca gwarancji i trzaśnie dwa dni po.
    Nawet markowe aparaty spawalnicze nie są od tego wolne I Kemppi ma takie sztuki, i ESAB, i Fronius, nie wspominając już o tych tańszych markach.
  • Poziom 3  
    SQ5AZP napisał:
    To już wyłącznie kwestia trafu. Istnieje około 1-2% szansy, że trafisz na egzemplarz wadliwy, który zostałby naprawiony w firmie gdzie dostaje ognia 8 godzin dziennie w ramach gwarancji (po czwartej usterce zazwyczaj wymieniają) a przy ,,garażowym'' używaniu nawet wadliwa sztuka może się ,,przebujać'' do końca gwarancji i trzaśnie dwa dni po.
    Nawet markowe aparaty spawalnicze nie są od tego wolne I Kemppi ma takie sztuki, i ESAB, i Fronius, nie wspominając już o tych tańszych markach.

Wydaje mi się że to nie zależnie od marki tak może być, wile marek teraz idzie w zaoszczędzenie kosztów, i w tym momencie może być jak mówisz że się popsuje 2dni po gwarancji ale tak może być z każda marka czy producent. A także wydaje mi się że tak jak ja będę spawał to nie ma sensu nic innego droższego kupować gdyż nie spełni to swojego przeznaczenia.