Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio lampowe Clypso 62127-zerwany kabel

22 Mar 2020 21:52 138 4
 • Poziom 20  
  Witam, dla zabicia czasu podjąłem się renowacji radia wyżej wymienionego, miało wyłamany klawisz zmiany programów w trakcie manewrów zerwał się kabel który wychodzi z styku danego przełącznika UHF z pinu (4) do którego podłąvczony jest opornik 40 ohm a w szereg tego opornika idzie kondesator 100 pf który jest podpięty do przełącznika fal krótkich (C) pin 2.
  Proszę o pomoc.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  AWJR1951 napisał:
  zerwał się kabel który wychodzi z styku danego przełącznika UHF z pinu (4) do którego podłąvczony jest opornik 40 ohm a w szereg tego opornika idzie kondesator 100 pf który jest podpięty do przełącznika fal krótkich (C) pin 2.


  Schemat https://www.fonar.com.pl/audio/schematics/radio/tube/calypso.htm - odnoszę wrażenie że liczysz styki od przeciwnej strony niż na schemacie.
 • Poziom 20  
  Witam, wreszcie znalazłem ten punkt do którego był podłączony ten nieszczęsny kabel punkt (6) na druku który idzie do rezystora R-9 i 7-9 pin lampy ECH-81.
  Dzięki za schemat.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Witam, mam jeszcze małe pytanie-jak połączę cewkę oscylatora fal długich to czy zmieni się jej indukcyjność? nawinięte linką