Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne kody błędów Fiat 500L

22 Mar 2020 21:57 150 5
  • Poziom 8  
    Mam 500L z 2015r. Przyjechała z Niemiec. Podłączyłem do niej MES`a aby po wymianie oleju i filtrów skasować przegląd. Później pobiegałem trochę po programie zaglądając do wszystkich podzespołów i pokazały mi się takie kody błędów:
    U1700-87 - Brak komputera nadwozia - błąd sporadyczny,
    B223B-00 - Niewłaściwa konfiguracja - ciągły błąd ( pojawił się na czerwono),
    U0019-88 - Linia CAN - błąd sporadyczny.
    Nie świeci mi nic na desce ( żadna lampka ostrzegawcza), auto jeździ normalnie, no ale skądś się to wzięło i nie mogę znaleźć wyjaśnienia. Te sporadyczne wykasowałem ale tego B223B-00 nie mogę skasować ( no skoro "ciągły" to chyba się nie da?) Przejrzałem poradnik z kodami zamieszczony na forum ale nic podobnego nie znalazłem. Czy ktoś z Forumowiczów jest w stanie udzielić mi jakiejś porady co z tym zrobić? Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc.
  • Poziom 40  
    Osiowanie Proxy robiłeś?
  • Poziom 8  
    No nie, nigdy tego jeszcze nie robiłem. Posługuję się MES`em do podglądu danych w samochodzie, kasowania błędów, kasowania przeglądów ale osiowania nie próbowałem. Nie porobię tym sobie innych problemów?
  • Poziom 8  
    Co do osiowania to wg MES`a nie ma takiej potrzeby Dziwne kody błędów Fiat 500L Dziwne kody błędów Fiat 500L
    natomiast jest to błąd z radia:
    Dziwne kody błędów Fiat 500L Dziwne kody błędów Fiat 500L
    Radio, navi i telefon działają normalnie, ostatnia aktualizacja softu radia nie przyniosła zmian.
    Może teraz jakieś sugestie co mam zrobić? Czy po prostu jeździć dalej i to lekceważyć ( żeby nie pisać inaczej:) )[/img]
  • Poziom 40  
    Osiowania nie robiłeś w końcu?
    Osiując raczej nic nie narozrabiasz. Bo jak widać komunikacja ok.
    Licznik przebiegu nie mruga?

Jak wszystko ok, to jeździj ;)

Po za MES jest jeszcze jeden ciekawy programik, zwie się AlfaOBD. Nim narozrabiać już można bawiąc się konfiuracją BCM ;)
    Kabel ten sam co do MES.
  • Poziom 8  
    Nie robiłem osiowania bo uznałem że skoro program podaje, że jest OK to nie będę mieszał. Nic nie mruga, nie ma żadnych kontrolek zaświeconych, wszystko działa tylko te dwa komunikaty co się pojawiają i można je skasować no i ten z radia ciągły. Czyli, jak mawiali starzy mechanicy - Panie, trza jeździć aż się do końca zepsuje:). No ale jakby ktoś wpadł na pomysł co jest nie tak z konfiguracja radia to będę wdzięczny. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam