Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ozonowanie pomieszczeń z czujnikami ppoż

23 Mar 2020 09:55 150 1
 • Poziom 2  
  Witam,
  dostałem zlecenie przeprowadzenia ozonowania w biurowcu i administrator budynku chciałby widzieć, czy ozonowanie może jakoś zakłócić pracę instalacji ppoż. Czy istnieje jakieś zagrożenie? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Wakabayashi27 napisał:
  czy ozonowanie może jakoś zakłócić pracę instalacji ppoż.


  Nie wiemy jakie czujniki są na tym obiekcie, w instalacjach ppoż stosuje się czujniki ciepła które monitorują nagły wzrost temperatury lub przekroczenie określonej temperatury, są czujniki dymu w których jest dioda świecąca podczerwienią, labirynt i detektor który sprawdza czy podczerwień nie odbiła się od cząstki dymu, to są najpopularniejsze czujniki stosowane w instalacjach PPOŻ.
  Są czujniki zasysające które pobierają próbki powietrza system rurek z otworami co kilka metrów i badają ją na obecność cząstek dymu podobnie jak czujniki dymu.
  Są czujki liniowe gdzie jest nadajnik i odbiornik oraz lustro pryzmatyczne, one badają przejrzystość powietrza, są kamery które obserwują chroniony obszar i algorytmy rozpoznają na obrazie promienie lub dym i zgłaszają alarm.

  Nic się nie powinno stać, jednak najlepiej było by to skonsultować z firmą która prowadzi konserwację tej instalacji na tym obiekcie.