Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urwana taśma przycisku HOME w iPhone 7 z touch ID

23 Mar 2020 11:41 141 3
  • Poziom 7  
    Witam.
    Sprawa ma się tak. Brat otwierał swojego iPhone 7 i zerwał tę węższą taśmę z przycisku HOME na samym wejściu do niego. Na jego nieszczęście przycisk jest z funkcją Touch ID i ponoć nawet jak wsadzi nowy zamiennik czy jakikolwiek to nie będzie w nim działać czytnik linii papilarnych ponieważ system weryfikuje podzespoły po numerach seryjnych.

W związku z powyższym mam takie pytanko. Czy można przeszczepić taśmę z nowego przycisku do starego lub jakiś układ ze starej taśmy do nowej aby system widział numer seryjny z oryginału ?
  • Poziom 20  
    Tutaj masz filmik jak to w dużym uproszczeniu zrobić:
    https://www.youtube.com/watch?v=odfHT9px62c
    Ale bez ogromnego doświadczenia bym się za to nie zabierał.
    Bez znaczenia czy wsadzi się oryginalny czy zamiennik i tak za pomocą odcisku telefonu nie odblokujesz.
  • Poziom 7  
    Doczytałem iż to U20 znajdujący się w samym przycisku odpowiada za Touch ID a przeszczep U10 z taśmy po prostu daje gwarancję tego iż w zamienniku będzie działać wszystko prócz samego Touch ID.

Łączyć tej taśmy sam nie mam zamiaru choć mam cierpliwość i mikroskop to szkoda mi czasu na to zwłaszcza jeśli w efekcie końcowym miało by się okazać iż Touch ID i tak już nie działa.
    Dziękuję za porady.