Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak pozbyć się wody z kaloryfera i jak wymienić zaślepkę?

23 Mar 2020 13:02 150 4
  • Poziom 8  
    Witajcie, nigdy nie miałem do czynienia z robotą hydrauliczną ale okazało się, że zaczął przeciekać mi kaloryfer w łazience i postanowiłem sam to zrobić. Kaloryfer drabinkowy (firmy Gorgiel) -> https://a.allegroimg.com/s720/039759/89908fc8456d8042ddc63638dae0

Zaczął przeciekać na zaślepce. Do kaloryfera prowadzi tylko jedna rura,

Zawór Herz Mini do grzejników panelowych -> https://8.allegroimg.com/s512/01870c/204deb4d...LOWICA-HERZ-MINI-DO-GRZEJNIKOW-PANELOWYCH-M30

Dlatego chciałbym zapytać ekspertów:

1. Czy samo zakręcenie zaworu i ustawienie w pozycji "na śnieżynkę" sprawi, że dopływ wody do grzejnika zostanie wyłączony i czy wypuszczenie wody sprawi, że będę mógł wymienić zaślepkę?

Jak generalnie się do tego zabrać?
  • Poziom 42  
    massiv napisał:
    Do kaloryfera prowadzi tylko jedna rura,
    Nie możliwe.
  • Poziom 8  
    Kurcze, źle to napisałem. Oczywiście są dwie rury. Chodziło o to, że rury idą do takiej złączki, z niej wystaje zawór i to jest lewa strona grzejnika. Zaślepka jest na dole w rurze będącą prawą stroną grzejnika.
  • Poziom 35  
    Jak pozbyć się wody z kaloryfera i jak wymienić zaślepkę? Aby móc wykręcić zaślepkę, musi być zakręcony zawór zarówno na zasilaniu, jak i na powrocie. Szkoda, że nie widać tego podłączenia grzejnika na zdjęciu. Ten 'zawór' na zdjęciu, to jest jedynie głowica zaworu a nie kompletny zawór. Są takie rozwiązania, gdzie obie rury idą do jednej "złączki' (jest to specjalny zawór), ale nie są one najlepsze z uwagi na działanie grzejników.
    Czy tam może jest coś takiego: To na obrazku, to jest 4-drogowy zawór Herz. W nim łączy się rura zasilająca z powrotną.
  • Poziom 38  
    massiv napisał:
    Kurcze, źle to napisałem.
    No to fotki porób , będzie wiadomo co i jak.