Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie radia pioneer MVH-AV270BT do audi a3 8p

Mister354 23 Mar 2020 14:00 1392 22
    sosarek

Level 43  
    Brakuje Ci jednej kostki.
    Mister354
    Level 4  
    sosarek wrote:
    Brakuje Ci jednej kostki.

Jakiej?
    sosarek

Level 43  
    W aucie masz trzy - zasilającą(do przerobienia), z sygnałem na głośniki frontowe oraz trzecią z zasilaniem wzmacniacza oraz sygnałem dla subwoofera oraz głośników tylnych.
    Mister354
    Level 4  
    sosarek wrote:
    W aucie masz trzy - zasilającą(do przerobienia), z sygnałem na głośniki frontowe oraz trzecią z zasilaniem wzmacniacza oraz sygnałem dla subwoofera oraz głośników tylnych.

I właśnie tu jest moje pytanie czy można przerobić jakąś ta trzecia zasilającą subwoofer i głośniki tylne żeby wpiąć razem z tymi dwiema?
    sosarek

Level 43  
    Owszem, są na Forum i nie tylko tematy odnośnie przerabiania instalacji po oryginalnym radiu w A3 8P.
    Mister354
    Level 4  
    sosarek wrote:
    Owszem, są na Forum i nie tylko tematy odnośnie przerabiania instalacji po oryginalnym radiu w A3 8P.

Podałbyś jakiegoś linka bo szukam już cały dzień i nic nie mogę znaleźć
    sosarek

Level 43  
    Wystarczy przeanalizować oryginalne wtyki...
    Mister354
    Level 4  
    sosarek wrote:
    Wystarczy przeanalizować oryginalne wtyki...

Sory ale nie wiem jak się za to zabrać jak mam to zrobić? Dlatego napisałem na forum bo nie chce czegoś uszkodzić
    sosarek

Level 43  
    Mister354
    Level 4  
    sosarek wrote:

Nie ma nic o a3
    Znalazłem taki wpis
    Witam,
    wymienialem dzisiaj radyjko chorus II, audi 2002 3d na systemie nokii na radyjko pionieera.
    Na poczatku podlaczylem same kostki iso to dzialaly mi tylko glosniki z przodu.
    Zaczalem przeszukiwac forum ale niestety nie napotkalem problemu taki jak moj.
    Mam trzy kostki 2 iso 1 szeroka C1.
    Z kostki C1 podlaczylem kabelek bialo czarny pod remote control system w radiu kabel bialo niebieski- to jest zasilanie wzmacniacza.
    Nastepnie kabelki niebieski i jeden z dwoch polaczonych razem podlaczam zielony pasek i zielony +/- prawego glosnika i brazowo czerwony i jeden z dwoch polaczonych razem podlaczam z fioletowy pasek i fioletowy.
    Przekrecam kulczyk, odpala sie radio i wzmacniacz graja wszystkie glosniki i sub.
    Przyznam szczeze ze glosniki tyl i sub na wzmacniaczu graja lepiej niz przednie ktore wymienilem na jbl gt5-500c tylko ze bez wzmacniacza.
    Mam zamiar jeszcze wymienic ori sub tylko musze rozgrysc jak podlaczyc na kablach ori bez potrzeby montarzu nowych.
    Czy ktos tpo juz robil?

Tylko nie rozumiem tego zdania

Nastepnie kabelki niebieski i jeden z dwoch polaczonych razem podlaczam zielony pasek i zielony +/- prawego glosnika i brazowo czerwony i jeden z dwoch polaczonych razem podlaczam z fioletowy pasek i fioletowy.
    sosarek

Level 43  
    Mister354 wrote:
    Nie ma nic o a3

Po modelu radia szukaj...
    Mister354
    Level 4  
    sosarek wrote:
    Mister354 wrote:
    Nie ma nic o a3

Jak to ma wyglądać u mnie który przewód z kostki C1 mam podłączyć pod niebiesko biały?

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek wrote:
    Mister354 wrote:
    Nie ma nic o a3

Nie posiadam już starego radia nie było go i nawet nwm jakie było więc nie wiem czego szukać

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

Tak wyglądają kostki
    Mister354
    Level 4  
    koma2k wrote:
    Radio z wyjściami RCA, a człowiekowi każą kostki pruć i piny przekładać....
    Jako, że Twoje radio ma wyjścia liniowe to pomoże Ci taki dynks.
    https://allegro.pl/oferta/adapter-audi-vw-skoda-mini-iso-2x-rca-bose-nokia-5379520592

Do radia podłączyć tam, gdzie jest oznaczenie R+SW

A jak zrobić to metoda przekładając kable z tej kostki c1 czytałem że daje się zasilanie z subofera czarno biały i coś jeszcze pod tą jedną z tych kostek ci wchodźi radio, nie mam czasu teraz na zamawianie potrzebuje na wczoraj, tylko właśnie mam problem u mnie nie ma tego przewodu czarno białego i czy ktoś pomóż emi jakie to baleda przewody w mojej kostce?
    koma2k
    Level 13  
    Twoje radio na kostki ma wyjścia głośnikowe, do podłączenia GŁOŚNIKÓW
    Wyjścia na wzmacniacz masz z Rca (chinch).
    NIE przekładaj pinów z ISO radia do kostki miniISO auta, bo ryzykujesz spalonym wzmakiem, a przynajmniej gigantycznym przesterowaniem.
    Jak nie masz czasu zamawiać, to bujnij się do Norauto, albo lokalnego elektronicznego.

Na własne ryzyko możesz podłączyć piny B1 i B7 (fiolet i ziel) od radia do pinów C1 i C2 kostki auta, BEZ PODŁĄCZANIA MINUSA. druciarska metoda
    Do tego A5 radia na C16 auta
    obrazek wzkazujący które kostki jakimi literami opisuję.
    Mister354
    Level 4  
    koma2k wrote:
    Twoje radio na kostki ma wyjścia głośnikowe, do podłączenia GŁOŚNIKÓW
    Wyjścia na wzmacniacz masz z Rca (chinch).
    NIE przekładaj pinów z ISO radia do kostki miniISO auta, bo ryzykujesz spalonym wzmakiem, a przynajmniej gigantycznym przesterowaniem.
    Jak nie masz czasu zamawiać, to bujnij się do Norauto, albo lokalnego elektronicznego.

Na własne ryzyko możesz podłączyć piny B1 i B7 (fiolet i ziel) od radia do pinów C1 i C2 kostki auta, BEZ PODŁĄCZANIA MINUSA. druciarska metoda
    Do tego A5 radia na C16 auta
    obrazek wzkazujący które kostki jakimi literami opisuję.

No dobra a ten różowy kabelek z tego urządzenia co wysłałeś do czego jest? Będzie on potrzebny czy tylko te dwie chinche? Bo jeśli tylko one to mam gdzieś takie wejścia i mógłbym je jakoś na krótko podłączyć?
    koma2k
    Level 13  
    ten różowy to wzbudzenie wzmaka, A5
    Mister354 wrote:
    Bo jeśli tylko one to mam gdzieś takie wejścia i mógłbym je jakoś na krótko podłączyć?

Plusy odpowiednio C1 i C2, minusy razem na C3
    Mister354
    Level 4  
    koma2k wrote:
    ten różowy to wzbudzenie wzmaka, A5
    Mister354 wrote:
    Bo jeśli tylko one to mam gdzieś takie wejścia i mógłbym je jakoś na krótko podłączyć?

Plusy odpowiednio C1 i C2, minusy razem na C3

Nie rozumiem za bardzo na której kostce jest a 5 a na której C1 C2 C3 podpowiedział być cokolwiek?
    koma2k
    Level 13  
    Mister354 wrote:
    Nie rozumiem za bardzo
    [
    Ewidentnie.
    Załączyłem obrazek na którym masz wszystkie 3 kostki, każda innego kształtu. Jak Ci się kostka z rysunkiem nie zgrywa, spójrz od drugiej strony (od strony kabli)
    pod moje opisy
    A (stamtąd 5) - u Ciebie czarna mała.
    B - brązowa
    C - duża czarna
    sosarek

Level 43  
    Mister354 wrote:
    Nie rozumiem za bardzo na której kostce jest a 5 a na której C1 C2 C3 podpowiedział być cokolwiek?

Polecam jednak wizytę u elektromechanika bądź jakimś zakładzie zajmującym się CA zanim uszkodzisz radio, zniszczysz instalację itp.
    Mister354
    Level 4  
    koma2k wrote:
    Mister354 wrote:
    Nie rozumiem za bardzo
    [
    Ewidentnie.
    Załączyłem obrazek na którym masz wszystkie 3 kostki, każda innego kształtu. Jak Ci się kostka z rysunkiem nie zgrywa, spójrz od drugiej strony (od strony kabli)
    pod moje opisy
    B - brązowa
    C - duża czarna

Tylko w tej kostce A 5 nie ma żadnego pinu, mam go tam wpiąć tylko?

Dodano po 56 [sekundy]:

sosarek wrote:
    Mister354 wrote:

Polecam jednak wizytę u elektromechanika bądź jakimś zakładzie zajmującym się CA zanim uszkodzisz radio, zniszczysz instalację itp.

Nie pomogłeś, dziękuję Ci

Dodano po 4 [minuty]:

koma2k wrote:
    Mister354 wrote:
    Nie rozumiem za bardzo
    [
    Ewidentnie.
    pod moje opisy
    B - brązowa
    C - duża czarna

Rozumiem że ten A5 ma być w radiu połączony z system remote control
    sosarek

Level 43  
    Mister354 wrote:
    Nie pomogłeś, dziękuję Ci

Masz problem z czytaniem co inni do Ciebie piszą - zanim coś uszkodzisz przez swoją niewiedzę udaj się do osoby zaznajomionej w temacie.