Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System wykrywający powtarzalne gwałtowne ruchy.

23 Mar 2020 14:07 159 3
 • Poziom 5  
  Witam. Założyłem początkowo temat w innej kategorii ale poradzono mi żeby spróbować tutaj. Zamieszczam link do oryginalnego wątku żeby się nie powtarzać co do genezy mojego problemu. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3672505.html

  Co do samego pytania. Czy możecie polecić jakiś gotowy albo nieskomplikowany do własnoręcznego montażu system alarmowy, który uaktywni się kiedy wykryje gwałtowny i trwający dłużej niż np 2-3 sek. ruch? Dzięki!
 • OptexOptex
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Będzie ciężko z prostym systemem odróżniającym przypadkowe machanie rączką od ataku "padaczki".
  Jeśli jest ryzyko zadławienia, to ja bym polecał kupić gotowy system wykrywania bezdechu u małych dzieci (monitor oddechu).

  https://www.mjakmama24.pl/niemowle/co-kupic/m...chu-jaki-kupic-ranking-aa-qLyP-U4t4-pdEP.html

  Ewentualnie mały wykrywacz ataków padaczki.

  https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/em...smartopaska-dla-osob-cierpiacych-na-epilepsje
 • OptexOptex
 • Poziom 5  
  Hej dzięki za linki. Monitor bezdechu mamy już od samego początku. Niestety on zaczyna wyć dopiero po całkowitym ustaniu akcji oddechowej. To jest w zasadzie ten moment kiedy trzeba już na dziecku przeprowadzić RKO czyli bardzo późno :( to taka ostateczność dla mnie. Nam zależy na jak najwcześniejszej reakcji. O Embrace też czytałem na początku szukając gotowych rozwiązań. Trochę drogie i dlatego szukam alternatywy. Oczywiście koniec końców jak nic nie znajdziemy to nie będę oszczędzał i pewnie to kupię. Z drugiej strony też się boję tego że to urządzenie może być skalibrowane specyficznie pod kontem ruchów mięśniowych związanych z padaczką. U naszej Małej nic takiego nie stwierdzono. Ona po prostu wierzga i kopie tak jak człowiek który się dusi.
 • Poziom 21  
  Tak jak napisał ktoś w podanym przez Ciebie temacie, można by się zastanowić nad wykorzystaniem przymocowanej do łóżeczka czujki wibracyjnej, np. VD-1 Satela. Nie wiem jak samochodowe, ale ta, po odpowiednim skalibrowaniu (siła i liczba impulsów) mogłaby dość skutecznie rozwiązać problem.