Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Beko CSM 52322 DX - wyzwala różnicówkę

23 Mar 2020 14:39 216 9
  • Poziom 9  
    Witam, po gruntownym czyszczeniu piekarnika Beko coś padło...
    Po podpięciu do sieci i ustawieniu zegara jak się przekręci lewym pokrętłem (piekarnik) to wyzwala różnicówkę.
    Jakieś pomysły?
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Witam .
    Jeżeli nie zmoczyłeś wodą wyprowadzeń grzałki, to należy sprawdzić czy ma upływność na obudowę. Gdy grzałka była potraktowana wodą, możesz spróbować osuszyć końce opalarką i ponownie podłączyć z zaciskiem PE. Jeżeli to nic nie da, należy grzałkę wymienić, w żadnym wypadku nie używać z odłączonym PE.
  • Poziom 9  
    Po czyszczeniu chemią cała komora piekarnika była spsikana wodą, wytarta ręcznikami papierowymi i odstawiona na 24h... Wiem z tym PE tylko tak chciałem sprawdzić, nie zamierzam fundować sobie 230V na obudowie. Może zalała się dolna grzałka? Tylko jak się do niej dostać?
  • Poziom 39  
    Musisz się w jakiś sposób dostać do dolnej grzałki i sprawdzić.
  • Poziom 9  
    A więc tak:
    Odpiąłem i pomierzyłem grzałki...
    Dolna grzałka 46Ω, brak przebicia na masę, nie dzwoni
    Górna grzałka 66Ω, 64Ω, 130Ω brak przebicia na masę, nie dzwoni
    Grzałka termoobiegu 33Ω, brak przebicia na masę, dzwoni ???

Po włączeniu piekarnika oba wentylatory kręcą, światełko świeci i po kilku/kilkunastu sekundach różnicówka strzela...

Jedyne co zauważyłem to to że szybciej wywala gdy włączę piekarnik na funkcję GRILL

Co jeszcze można sprawdzić?
  • Poziom 39  
    Robiąc pomiar czy grzałka ma upływność miernik ustaw na zakres MΩ-KΩ.
    Na funkcji Grill możesz sprawdzić która grzałka dodatkowo pracuje.
  • Poziom 9  
    Wypiąłem górną grzałkę i chodzi... zatem chyba ona jest winna, tylko czemu na mierniku wygląda dobrze?
  • Poziom 39  
    Jakie wskazania miernika na zakresach MΩ-KΩ.
  • Specjalista AGD
    newerback napisał:
    Wypiąłem górną grzałkę i chodzi... zatem chyba ona jest winna, tylko czemu na mierniku wygląda dobrze?

Nic nie napisałeś czy ma upływność a to nie zwarcie i nic tam nie będzie jak się wyraziłeś "dzwonić".
    Możesz na kilka minut każdą z grzałek podłączyć pod napięcie sieciowe obcym przewodem dwużyłowym z wtyczką aby się wygrzały i odparowały z siebie ewentualną wilgoć.
  • Poziom 9  
    Temat załatwiony, wczoraj włączyłem na 1h termoobieg 150° a dziś podpiąłem grzałkę i wszystko chodzi, zatem jakoś ta grzałka górna robiła zwarcie ale wyschła i jest ok.