Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAB rozszerza swoją możliwości SiC i dodaje nowe linie do epitaksji

ghost666 23 Mar 2020 15:42 237 0
 • FAB rozszerza swoją możliwości SiC i dodaje nowe linie do epitaksji
  Firma X-FAB Silicon Foundries SE kontynuuje wdrażanie technologii węglika krzemu (SiC), oferując usługi produkcji układów SiC. Firma potwierdziła, że ​​jest pierwszą fabryką typu „fair game”, która wzbogaciła swoją ofertę o możliwość realizowania epitaksji z wykorzystaniem własnych linii produkcyjnych. Dzięki zdolności X-FAB do obrabiania podłóż krzemowych i SiC na tej samej linii produkcyjnej klienci mają dostęp do wysokiej jakości opłacalnych rozwiązań w zakresie produkcji układów elektronicznych. Zgodnie z rosnącym obecnie popytem, firma X-FAB planuje dalej poszerzać swoje moce produkcyjne w zakresie systemów z węglika krzemu. Docelowo firma chce uzyska wydajność do 26 chipów SiC miesięcznie. Główna fabryka spółki znajduje się w Lubbock w Teksasie i tam realizowane są opisywane inwestycje.


  Oferując własne możliwości epitaksji, X-FAB przejmuje kontrolę nad dodatkową częścią łańcucha procesu produkcyjnego. Zapewni to krótszy czas realizacji zamówień, co oznacza, że ​​produkty klientów firmy szybciej zostaną wprowadzone na rynek. Dzięki nowemu zestawowi narzędzi do epitaksji, który jest wyposażony w opcję podwójnych implementacji epi-warstw, X-FAB będzie w stanie osiągnąć wyższą jednorodność warstwy epitaksjalnej - znacznie poprawiając parametry produkowanego urządzenia i ogólną wydajność linii produkcyjnej. Firma podejmuje także dalsze inwestycje w najnowocześniejsze narzędzia do charakteryzowania produkowanych elementów, w celu poprawy jakości wierzchniej warstwy osadzanego SiC. X-FAB współpracuje z wiodącymi producentami substratów w celu zapewnienia długoterminowej ciągłości dostaw niezbędnych surowców.

  Zakład X-FAB w Lubbock koncentruje się na usługach dla rynku SiC, dlatego firma ta jest w pełni przygotowana na zwiększenie zamówień na urządzenia SiC, czego należy spodziewać się w najbliższym czasie. Wynika to z popularyzacji elementów z węglika krzemu w sektorach takich jak pojazdy elektryczne i zaawansowane systemy zarządzania energią. Pozwoli to klientom spółki powierzyć swoje projekty stabilnej i zaufanej firmie, która oferuje m.in. produkcję w pełni kwalifikowalnych elementów, spełniających normy motoryzacyjne.

  "Zaangażowanie X-FAB w technologię materiałów szerokoprzerwowych jest naprawdę niezrównane; już zademonstrowaliśmy nasze doświadczenie w zakresie wdrażania SiC - przy licznych realizowanych obecnie dużych projektach diod, MOSFET i JFET - a one torują drogę do masowego rynku" powiedział Ed Pascasio, dyrektor finansowy w X-FAB Texas. "Udostępniając jeszcze większą zdolność produkcyjną SiC, będziemy w stanie sprostać wymaganiom popytu w miarę dojrzewania tej technologii. Ponadto, z całą niezbędną wiedzą na temat epitaksji, która jest teraz zlokalizowana wewnętrznie, X-FAB ma wyjątkową pozycję do kontrolowania każdego aspektu produkcji elementów SiC. Nasz zespół inżynierów ma bezpośredni wpływ na cały proces, co przełoży się na najlepszą wydajność i jakość, a także pozwoli zaoferować bardziej atrakcyjne ceny".

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/fab-further-expands-its-sic-capacity-and-adds-new-in-house-epitaxy-capabilities

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9651 postów o ocenie 7744, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.