Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microchip rozszerza rodzinę swojej elektroniki SiC

ghost666 23 Mar 2020 16:34 282 0
 • Microchip rozszerza rodzinę swojej elektroniki SiC
  W przypadku systemów opartych na węgliku krzemu (SiC) stale rośnie popyt. Wszystko po to, by zmaksymalizować wydajność oraz zmniejszyć rozmiar i wagę nowoczesnych urządzeń. Zastosowania wykorzystujące SiC, rozciągają się od pojazdów elektrycznych i stacji ładowania po inteligentne sieci energetyczne oraz przemysłowe i lotnicze systemy zasilania.

  Firma Microchip Technology poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty mniejszych, lżejszych i bardziej wydajnych modułów mocy SiC. Wraz z szeroką gamą mikrokontrolerów i dedykowanych produktów analogpwych. W ten sposób Microchip reaguje na potrzeby sterowania systemów dużej mocy, oferując drivery bramek i stopni mocy, wspierając klientów kompleksowymi rozwiązaniami systemowymi. Rodzina układów SiC od Microchip obejmuje komercyjnie kwalifikowane moduły mocy oparte na diodzie Schottky'ego w wariantach 700, 1200 i 1700 V. Nowa rodzina modułów mocy obejmuje różne topologie - w tym podwójną diodę, pełny mostek etc. Oferowane są elementy o różnych parametrach napięciowych i prądowych.

  Dodanie modułów SiC SBD upraszcza projektowanie, integrując w sobie wiele diod SiC z opcją dopasowywania materiału podłoża i w jednym module, co maksymalizuje wydajność przełączania, zmniejsza wzrost temperatury i pozwala na mniejszą powierzchnię systemu. "Przyjęcie i rozwój technologii SiC jest siłą napędową dzisiejszych innowacji systemowych, a Microchip jest na czele, współpracując z klientami we wszystkich segmentach i regionach świata" mówi Leon Gross, wiceprezes grupy produktów dyskretnych w Microchipie. "Naszym celem jest nadal dostarczanie niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań. Od definicji do produktu, nasza technologia SiC zapewnia najwyższą niezawodność i wytrzymałość, pomagając projektantom systemów zasilania w zapewnieniu długiej żywotności bez pogorszenia wydajności".

  Elastyczna oferta modułów SiC SBD 700, 1200 i 1700 V wykorzystuje podłoża SiC najnowszej generacji, która maksymalizują niezawodność i wytrzymałość systemu oraz zapewniają stabilną i trwałą pracę układu. Wysoka wydajność lawinowa urządzeń pozwala projektantom systemów zmniejszyć potrzebę stosowania obwodów tłumiących, a stabilność diody w tranzystorze pozwala na stosowanie wewnętrznej diody bez długotrwałej degradacji elementu przełączającego. Dzięki wewnętrznym i zewnętrznym testom Microchip wie, że wskaźniki niezawodności potwierdziły doskonałą wydajność urządzeń na tle konkurencji.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/microchip-expands-sic-family-of-power-electronics-to-provide-system-level-improvements-in-efficiency-size-and-reliability

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9662 postów o ocenie 7751, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.