Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho

23 Mar 2020 21:36 207 22
  • Poziom 12  
    Witam, stary laptop, ale pamiętam zawsze mikrofon dobrze działał a teraz ledwo co. Długo go nie używałem był zaklejony tasiemką jak i kamerka, ale kamerka działa dobrze. Nie wiem czy się coś popsuło czy to wina sterowników. Od czego zacząć? chciałbym przeinstalować sterownik, ale nie umiem w ogóle go znaleźć. Próbuję na stronie hp, ale tak choćby stare modele pousuwali.

• Poziom 12  
    Windows 7 64
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @sosarek Dobrze radzi - na ikonę głośniczka kilkaj i tam wybierasz właściwości mikrofonu -> poziom i boost:
  • Poziom 12  
    Zainstalowałem jakiś sterownik, ale był zły, wyskoczyło, że brak jakichś certyfikatów, więc się wkurzyłem odinstalowałem cały kontroler dźwięku z menadżera urządzeń, uruchomiłem ponownie laptopa i o dziwo jakby sam się zainstalowałem, bo nawet dźwięku nie było to teraz jest i wróciła normalna głośność mikrofonu jakby ale nie do końca bo teraz jest - sam nie wiem za głośno? bo źle mnie słyszeć. Dźwięk sprawdzam w skype. Jeśli nic nie mówię, a wykrywa dźwięk na połowę skali - to trzeba ściszyć co nie? Tak to wygląda:
    HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho
    Co do tego boost to jak widać teraz go nie ma, ale był przed tym moim kombinowaniem, ale co z tego jak dałem +40 to ino szumy były cholerne
  • Poziom 43  
    Jeśli jest przester (tak charczy) to trzeba ściszyć. Może jest właśnie boost, ale nie da sie wyłączyć, bo w sterowniku nie ma opcji boost.
  • Poziom 12  
    No nie ma a była. Może jest nowszy sterownik ? nie umiem znaleźć tego.
    Jeszcze widzę, że mi samo spada np. ze 100 co pokazałem jak ustawiłem na 70? chyba nie powinno tak być jak ustawiłem an sztywno 100

Dodano po 6 [minuty]:

Dziwne, zauważyłem, że można zmienić z % na decybele i patrzcie jak to wygląda na niby 100%, na 0% a na troszkę:
    HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho
  • Poziom 43  
    @adamm1709 Skajp Ci zmienia głośność.
    Weź zainstaluj prawidłowy sterownik wreszcie. :D :D :D
    I co Arkadiuszu?
    sosarek napisał:
    Potrzebujesz sterownik karty dźwiękowej.
    Jaki system?

W7 - 64bit, to masz link do jakiego sterownika pod to?
    Pomysłodawca realizuje pomysł ... :P
  • Poziom 12  
    No może nie wiem, tam włączam taki krótki test nagrywam siebie i słucham... ale można ogłupieć bo ta skala lata jak...
    w każdym razie ta skala na czerwono ledwo co pokazuje jak mówię, a tak być nie powinno chyba HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho
    dobra, zacznijmy od tego sterownika...

Dodano po 1 [minuty]:

safbot1st napisał:
    @sosarek Widzę, stawiasz na samodzielność.
    Ja pomagam na max:
    https://www.hp-drivers-download.com/hp-driver...pavilion-dv2700-cto-entertainment-notebook-pc
    :)

właśnie stąd zainstalowałem ten pierwszy i miałem ww. problemy

Dodano po 5 [minuty]:

sosarek napisał:

od punktu 7 się zgubiłem, jaką ww. stronę ? zdjęcie nie pasuje
  • Poziom 43  
    Zobacz - zmieniłem linka. Tamto poprzednie wysyłało "złośliwe oprogramowanie"
    -za co przepraszam
    Support HP, ma w ... twój model laptopa. ;) Byłem u nich...
  • Poziom 12  
    No tak czułem, więc je sobie zainstalowałem za pierwszy razem(przed Tobą) - co z tym fantem zrobić ? adwcleaner nic nie pokazał niby, ino okienko wyskoczyło, że coś certyfikatu nie było itd.

Dodano po 4 [minuty]:

Z tym linkiem coś jeszcze ni tak - przynajmniej u mnie: HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho
  • Poziom 43  
    safbot1st napisał:
    "złośliwe oprogramowanie"

Miałem na myśli automat, co sam sterowniki instaluje. Chyba nie masz nic takiego aktualnie w systemie?
    adamm1709 napisał:
    ino okienko wyskoczyło, że coś certyfikatu nie było itd.

Nic złego się nie stało. Nie ma to związku z tematem.
    Sprawdź sterownik z linka:
    safbot1st napisał:
  • Poziom 12  
    Ja pobrałem wcześniej to i po tym miałem dziwne rzeczy:
    automatu coś w tylu jak ze strony driveridentifier nie mam
    No właśnie ten link nowy nie działa, wyskakuje na stronie tylko coś takiego jak już napisałem: HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho
  • Poziom 12  
    wybaczcie, no próbowałem sam szukać, ale tak jak pisałem wyżej... HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_5051&SUBSYS_103C30CD&REV_1000

Dodano po 3 [minuty]:

Nie wiem czemu, ale wyżej jak podałem na zdjęciu miałem jakieś 3 kontrolery dźwięku a teraz tylko jeden HP Pavilion DV2700 - mikrofon zdecydowanie za cicho
  • Poziom 12  
    Niby się zainstalowało/zaktualizowało, ale jutro dam znać co dalej, bo dziś już trochę późno na bawienie się w testowanie głosu

Dodano po 10 [godziny] 21 [minuty]:

No sam nie wiem... chyba jest troszkę lepiej niż na początku, ale nadal cicho coś i stłumiony choćby był, czystszy mógłby być. Dwie rzeczy dalej mnie zastanawiają. 1 czemu ledwo co drga ta skala i 2 czemu ciągle ten poziom się zmienia sam
  • Poziom 43  
    adamm1709 napisał:
    czemu ciągle ten poziom się zmienia sam

Już pisałem, że skype go zmienia. W innych zakładkach jest "autoregulacja głośności"?
    adamm1709 napisał:
    No sam nie wiem...

Tak trudno napisać, czy jest boost, czy nie ma? To jest kluczowe dla poziomu sygnału.
    Czy wiesz co to "Nasłuch" w ogóle?
  • Poziom 32  
    A może w miejscu gdzie była tasiemką klejąca, którą zakleileś mikrofon, klej się wtopił, kurz się zebrał w dziurkę i ogranicza wychwytywanie dźwięków?
  • Poziom 12  
    safbot1st napisał:
    Już pisałem, że skype go zmienia. W innych zakładkach jest "autoregulacja głośności"?

jedynie takowa opcja jest w skype, że albo sam na sztywno ustawię według skali 1-10 albo samo będzie zmieniać.
    EDIT: no tak zmienia się wtedy samo gdy ustawię opcję auto - nie wiedziałem, że wtedy zmienia i w systemie i skype. Jak ustawię na sztywno to nie skacze skala.
    safbot1st napisał:
    Tak trudno napisać, czy jest boost, czy nie ma? To jest kluczowe dla poziomu sygnału.
    Czy wiesz co to "Nasłuch" w ogóle?

Przecież dodałem zdjęcie jak to wygląda... wcześniej było osobno boost teraz nie ma. Jest tylko jedna pozycja w % od 1-100 i jak kliknę na te cyfry to zmienia mi się jednostka na decybele to też pokazałem na zdjęciach.

staś pytalski napisał:
    A może w miejscu gdzie była tasiemką klejąca, którą zakleileś mikrofon, klej się wtopił, kurz się zebrał w dziurkę i ogranicza wychwytywanie dźwięków?

zaglądałem do dziur, ale nic nie widzę by było brudne czy coś. To jest dziurka taka, nie krateczka którą mogłaby się zakleić.

Dodano po 6 [godziny] 30 [minuty]:

No jest lepiej niż na początku, chyba dzięki temu innemu sterownikowi. Niestety chyba nie ma możliwości poprawy tego ?