Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inspirator - jakieś nowe urządzenie?

van claude jean damme 24 Mar 2020 06:44 489 18
    van claude jean damme
    Poziom 18  
    Może coś gdzieś przegapiłem, ale co to są inspiratory (urządzenia) i do czego slużą? Tak na logikę, pewnie do inspiracji, ale może się mylę?
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @van claude jean damme Urządzenia służące do ,,przejęzyczania" się pewnych Polityków będących pod presja epidemii koronowirusa i wyborów. Coś na podobieństwo ,,mord zdradzieckich" ew. ,,Tusk z Putinem zabili mi brata" :cry: Zabłysnąłeś niczym LED zasilony z kondensatora. :cry:
    van claude jean damme
    Poziom 18  
    Aha. Dziękuję za informację. Kliknąłem Ci plusika. Ktoś ma jakąś inną teorię lub informacje na temat tego tajemniczego urządzenia?
    kortyleski
    Poziom 42  
    Jest to swego rodzaju miernik pokazujący brak profesjonalizmu i wręcz niewiedzę kandydata na określone stanowisko.

Ot widzisz, kiedyś to był bulbulator, brało się młodego na warsztacie i kazało takowy przynieść z magazynu. Żaden nie przyniósł ale ten co poszedł do magazynu miał pozamiatane.
    Madrik
    Moderator Robotyka
    No chyba, że był z tych sprytniejszych, to szedł na kawę, powłóczył się, wrócił i powiedział, że magazynier przeprasza bo się skończyły i zostały tylko turbulatory bez holajzy, ale raczej się nie nadają, bo tandetnie blindowane i pufer mają lochtowany.
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    Inspirator - jak sama nazwa wskazuje - służy do wywoływania inspiracji.
    Inspiracja wg SJP:
    1. «natchnienie, zapał twórczy»
    2. «wpływ wywierany na kogoś, sugestia»
    Wiele osób twierdzi, iż doznaje inspiracji pod wpywem substancji psychoaktywnych a najbardziej powszechną jest C2H5OH.
    Zatem urządzenie służące do produkcji tej substancji można nazwać inspiratorem, choć potocznie używa się nazwy destylator.
    dzarok
    Poziom 19  
    zbich70 napisał:
    powszechną jest C2H5OH

Tak poza tematem głównym.
    Piłem kiedyś coś takiego, w tym "stylu", to było naprawdę COŚ...
    kacper_82
    Poziom 12  
    van claude jean damme napisał:
    Inspirator - jakieś nowe urządzenie?

A to nie jest takie jakieś coś do zapładniania byków?
    Ale odrazy wyjaśniam, że się na tym w ogóle nie znam i mogę się bardzo mylić. :roll:
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    kacper_82 napisał:
    A to nie jest takie jakieś coś do zapładniania byków?
    Byków? Byk to samiec, od kiedy zapładnia się samce? Chyba, że ja już nie nadążam za postępem...
    Sztuczne unasiennianie to inseminacja a człowiek, który to robi to inseminator.
    kacper_82
    Poziom 12  
    zbich70 napisał:
    Byków? Byk to samiec,

No uprzedzałem, że się na tym nie znam. Dzięki za ten bardzo ciekawy i pouczający wykład. :spoko:
    Kurcze, człowiek się jednak całe życie uczy. :|
    kortyleski
    Poziom 42  
    zbich70 napisał:
    , od kiedy zapładnia się samce?

Od czasów Noego i jego arki. Na każdej grafice są dwa SAMCE lwów. Takie z grzywami. A populacja ma się nieźle :)))
    ADB-6
    Poziom 13  
    Inspirator to sanitariusz podłączający chorego do respiratora? :D
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    kortyleski napisał:
    Od czasów Noego i jego arki. Na każdej grafice są dwa SAMCE lwów.
    No co Ty takie głupoty gadasz!!! Noe miał takie wytyczne: "Dodatkowo nakazał wziąć na jej pokład wszystkie zwierzęta, samce i samice (po siedem samców i samic spośród zwierząt czystych, i po samcu i samicy spośród zwierząt nieczystych a także pokarm.
    Nie wiem w jaki sposób pozbierał i zmieścił na arce wszystkie miliony gatunków, ale według Biblii jakoś jednak to zrobił... ;)
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    zbich70 napisał:
    Nie wiem w jaki sposób pozbierał i zmieścił na arce wszystkie miliony gatunków, ale według Biblii jakoś jednak to zrobił... ;)

Nie takie rzeczy się robiło po odpowiedniej ilości
    zbich70 napisał:
    C2H5OH

:-)
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    Nie takie rzeczy się robiło po odpowiedniej ilości
    Czyli trzeba uzupełnić niedobory. Póki jeszcze można, bo jak się "korona-coś tam" rozszaleje, to będzie kiepsko. Nawet bimbrownik z Puszczy Białowieskiej będzie sprzedawał w gumowych rękawiczkach i z maseczką na twarzy.
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    zbich70 napisał:
    Nawet bimbrownik z Puszczy Białowieskiej będzie sprzedawał w gumowych rękawiczkach i z maseczką na twarzy.

To i bez wirusa tak się zabezpieczają. Żeby skarbówka ich nie rozpoznała po odciskach palców (rękawiczki) i po twarzy (maseczka).
    Z resztą to metoda stara jak świat. Szczególnie praktykowana w gronie zagorzałych kibiców piłkarskich z maczetą zamiast szalika. ;-)
    Bieda z nędzą
    Poziom 33  
    van claude jean damme napisał:
    Może coś gdzieś przegapiłem, ale co to są inspiratory (urządzenia) i do czego slużą??

Oj Norbas, jak nic nie kumasz. Inspiratory to takie urządzenia techniczne, które za pomocą specyficznych i wysublimowanych rozwiązań technicznych motywują odpowiednie służby do śmielszych działań. Cała ta technologia jest jeszcze w fazie rozwojowej, ale już pierwsze eksperymenty przekraczają założenia .
    ADB-6
    Poziom 13  
    Po użyciu inspiratora postanowiłem zastosować się do zaleceń rządu. Od jutra podejmuję pracę zdalną. Potrzebuję tylko aplikację do zdalnej obsługi narzędzi w warsztacie (może ktoś podzieli się instalką). Jeszcze lepiej mają zainspirowani fachowcy od glazury i karton-gipsów. Ich praca w zdalnej formie musi być fascynująca.
    Inspirator to naczynie na spir?
    Bieda z nędzą
    Poziom 33  
    Ja mam ciekawą formę inspiratora. Model z poprzedniej dekady, firmware w ROM; i rzyć utarta. Kod oprogramowania jest prosty i napisany chyba w basic:
    10 PRINT "malo, ciagle za malo"
    20 GOTO 10