Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik - wspólna masa wyjść anologowych

24 Mar 2020 11:51 231 9
  • Poziom 3  
    Witam,
    mam problem z podłączeniem wyjść analogowych z falownika do sterownika DCS. Problemem jest wspólna masa (GND). Mam trzy zaciski "AO1", "AO2" i "GND". Przy podpięciu do sterownika DCS na jednym kanale występuje zwarcie i błędny pomiar. Zastosowałem już separator 4-20mA, ale nic nie pomogło. Możliwe że separator który dobrałem jest zły. Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
  • Poziom 33  
    Pomysły może będą jak podpowiesz jaki masz falownik i sterownik.
  • Poziom 3  
    Falownik firmy ABB ACS580, sterownik Emerson DeltaV / Karta Analog Input
  • Poziom 15  
    Masz może na Falowniku nastawione 0...20mA a na sterowniku 4..20mA?
    To zwarcie, to pokazuje Falownik, czy to informacja ze sterownika?
  • Poziom 3  
    Ustawienia są dobre. Błąd mam na sterowniku. Przy wypięciu pierwszego wyjścia AO1 to wskazanie mam na AO2 i jest wszystko ok. Problem jest tylko jak chce oba wejścia jednocześnie podpiąć.
    Układ tak naprawdę jest 4 przewodowy (4 Wire) to znaczy że wejścia są pasywne i trzeba je zasilić z obwodu zewnętrznego i takie zasilanie mam z falownika.
  • Poziom 3  
    Rafikusa dobrze kombinujesz.
    Podpięcie mam dobre, bo nie jest to mój pierwszy kontakt ze sterownikiem.
    Mój "terminal block" różni się od tego który udostępniłeś. Karta jest 16-kanałowa i terminal jest tylko 4-wire, nie podepniesz tam 2-wire. W moim przypadku większym problemem jest falownik, ponieważ z falownikiem firmy ABB mam styczność pierwszy raz, przeważnie były to Danfoss i tam wyjścia analogowe miały swoją masę.
    Danfoss
    AO1 • (+)
    • (-)
    AO2 • (+)
    • (-)
    ABB
    AO1 (+)
    AO2 (+)
    GND (-)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Nie pamiętam, czy ACS580 też ma, ale ABB ma małe przełączniki z 0..10V na 0..20mA. W parametrach ustawiasz, od jakiej wartości zakresu wyjścia ma być wysyłany sygnał. Czyli tam ustawiasz, czy ma być 0..20mA albo 4..20mA. Ten parametr pozwala też ustawić n.p. 2,7...20mA.
    Mógłbyś podać jakieś namiary na twoją kartę i "terminal block".
    Bo skoro piszesz "Przy wypięciu pierwszego wyjścia AO1 to wskazanie mam na AO2 i jest wszystko ok.", to raczej trzeba szukać po stronie sterownika.
    Wnioskuje, że wskazania miałeś na wejściu, do którego było podłączone AO2, a nie na wyjściu. Czy odwrotnie sprawa jest podobna?
  • Poziom 3  
    W moimi modelu falownika przełączenie miedzy napięciem, a prądem jest rozwiązane software'owo i tu mam dobrze ustawione na 4..20mA.
    Kończąc temat, udało mi się rozwiązać problem i tu muszę Ci podziękować Rafikusa, ponieważ dzięki twoim postom wziąłem się za wszystko od początku, od podłączeń do ustawień + prześledziłem cały swój program. Zamontowali mi zły "terminal block" :|