Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie kabla VGA na BNC

24 Mar 2020 13:27 207 8
  • Poziom 3  
    Witam mam pytanie czy można przerobić kabel do monitora żeby z jednej strony było wejście do monitora VGA a z drugiej strony kabla wejście BNC?? Żeby wyglądało to tak jak na zdjęciu... Przerobienie kabla VGA na BNC

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście chodzi mi o to żeby było jedno wejście BNC nie tak jak na zdjęciu 5
  • Poziom 33  
    Przede wszystkim taki przewod mozna kupic. Robienie tego to droga przez meke.
    Nie rozumiem natomiast tego: "Oczywiście chodzi mi o to żeby było jedno wejście BNC nie tak jak na zdjęciu 5".
    W monitorze jest przynajmniej 5 sygnalow, ktore trzeba podlaczyc; jak to kolega sobie wyobraza za pomoca jednego zlacza BNC? Jaki sygnal tam powinien byc?
    Poprosimy o szersze opisanie "pomyslu".
  • Poziom 3  
    Chodzi mi o to jest kwarantanna a ja potrzebuje podłączyć kamerę bezposrednio do monitora... Mam kabel od monitora i końcówkę BNC... Da się coś zrobić żeby obraz z kamery wyświetlał mi się na monitorze??
  • Poziom 33  
    Nie da sie. Kamera jest analogowa a monitor rozumie tylko sygnaly cyfrowe. Mozesz natomiast ta kamere podlaczyc do telewizora z wejsciem Video-IN za pomoca przewodu CHINCH-BNC.

P.S.
    Zalozylem oczywiscie, ze masz kamere analogowa.
    W kazdym razie oba urzadzenia musza rozmawiac tym samym jezykiem, na tym samym poziomie sygnalow.
  • Poziom 27  
    Jeśli kamera jest analogowa PAL, to musisz kupić konwerter BNC-VGA. Koszt około 50 zł.
    Jeśli kamera jest HD-CVI, HD-TVI, AHD, to musisz mieć droższy konwerter. Wtedy najsensowniej jest kupić rejestrator do kamer i jego podłączyć do monitora.
  • Poziom 27  
    Da się żeby było jedno WYJŚĆIE BNC (jako composite) z BNC w rosumiemniu sygnału composit do VGA to prosto nie zrobisz.

Prosty schemat z VGA na composite masz tu:
    Przerobienie kabla VGA na BNC

• Poziom 43  
    @n6210 Nie działa.
    @Lagunnaa2 Na foto kabel do monitora z wejściem Composite(od blisko 20 lat takiego nie widziałem).
    beatom napisał:
    amera jest analogowa a monitor rozumie tylko sygnaly cyfrowe.

VGA jest sygnałem cyfrowym?
  • Poziom 27  
    sosarek napisał:
    @n6210 Nie działa.

Może działać w kierunku Wyjście VGA z komputera na monitor analogowy PAL. Wymaga to poustawiania w sterownikach karty odpowiednich częstotliwości odświeżania. Nie każdą kartę da się do tego zmusić.

Dodano po 3 [minuty]:

sosarek napisał:
    @Lagunnaa2 Na foto kabel do monitora z wejściem Composite(od blisko 20 lat takiego nie widziałem).

Na zdjęciu są raczej wejścia component, czyli każdy kolor osobno plus oddzielne impulsy synchronizacji. Swego czasu często spotykane w drogich monitorach do obróbki zdjęć lub wideo.

Dodano po 8 [minuty]:

sosarek napisał:
    beatom napisał:
    amera jest analogowa a monitor rozumie tylko sygnaly cyfrowe.

VGA jest sygnałem cyfrowym?

Kolega Beato użył zapewne skrótu myślowego, aby zobrazować różnice pomiędzy sygnałem Composite z kamery a sygnałem VGA do monitora.
    Jednocześnie coś mi się przypomina, że standard VGA obejmował też dyskretne poziomy sygnałów składowych kolori. Było to tzw. VGA cyfrowe.
    Cyfrowe nie w znaczeniu ciągu zer i jedynek.

• Poziom 43  
    gkwiatkowski napisał:
    Na zdjęciu są raczej wejścia component

Fakt, ale oba na "Compo" i wiedziałem o co chodzi ;)