Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lodówka do 1100zł, którą można łatwo naprawić jak się popsuje. :D

24 Mar 2020 13:52 876 15
  • Poziom 43  
    Witam Szanownych Fachowców,

Znajome gospodarstwo stanęło przed wiekopomną chwilą - zakupem lodówki.
    Poprzedni model był CANDY B-KAH3 (wsg=144x50x55).
    Od razu napiszę, że nie znam się kompletnie.
    "Fachowiec" powiedział, że można wpuścić "gaz" za 40zł?, a problem polega na rozszczelnieniu, gdyż - lodówka nie chłodzi.
    Była sytuacja, że lodówka stała odłączona od prądu i złapała "pleśń" - rozumiem, że to może być przyczyna awarii? Pleśni i zapachu już nie ma, lodówka nie chłodzi.
    Proszę o opinie, czy warto toto naprawiać. Podam wszystkie możliwe informacje.

A teraz, jeśli nie opłaca się naprawiać CANDY B-KAH3 - jakie proponujecie lodówki w przedziale cenowym do 1000/1100zł.
    Wymiary nie większe niż 160x55x60.
    Aby nie wymagała odmrażania - czyli No Frost?
    Co powinienem wiedzieć jeszcze kupując lodówkę?
    Wstępnie na celowniku są takie modele:
    Sharp SJ-BB02DTXL1-EU
    AMICA FK2415.3UX
    Czy te firmy wg. Was robią dobry sprzęt? Gdzie tanio kupić przez sieć z np. wnoszeniem?
    Może znacie dostępne modele, które należą do tzw. grupy łatwego serwisowania? Czyli - "da się naprawić jak się popsuje" ;)
    Pozdrawiam Serdecznie i liczę na wsparcie w tej ciężkiej sytuacji.
    ps. Cała zadyma odbywa się w Warszawie.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ale co ma nie wymagać odmrażania bo lodówek z ręcznym odmrażaniem pow. metra to już nie ma od 30 lat.
  • Poziom 43  
    Ej, dzięki wielkie za odzew! Więcej, więcej info proszę. Napisz więcej o co chodzi z tym metrem powyżej?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Wszystkie te tzw. samoodmrażające, nie No Frost, szronieją a za niedługi czas odmrażają się. Wilgoć-woda spływa do zbiornika, na zewnątrz, gdzie odparowuje i tyle. Nie dotyczy to komory zamrażarki-tam szron, lód się zbiera.
  • Poziom 43  
    Czyli samoodmrażające szronieją i odmrażają się, a No Frost nie szronieją w ogóle?
    Słyszałem, że lodówki No Frost mają jakieś "grzałki", które lubią się przepalać?
    Czy lodówki np. Sharp mają jakieś części japońskie - teoretycznie lepsze niż chińskie?
    @stanislaw1954 Polecasz jakieś konkretne marki?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    safbot1st napisał:
    Polecasz jakieś konkretne marki?
    Nie polecam, nie jestem chłodziarzem. Sam mam Liebhher,z oddzielną komora zamrażarki od kilkunastu lat i działa. Jak długo jeszcze? kto to wie.
  • Pomocny post
    Poziom 7  
    NoFrost mocno wysusza żywność.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Liebherr CU 2331.
  • Poziom 43  
    Słuchajcie! Przy wynoszeniu lodówki Candy B-KAH3 zauważyłem coś przy wyciąganiu górnej szuflady zamrażarki.
    Mianowicie tam idą poziomo 2 rurki. Obie w koszulkach.
    No i ta dolna ma jakieś zgrubienie na środku - domyślam się, że to łączenie fabryczne - lutowanie.
    Dokładnie w miejscu tego łączenia widać zaschnięty ślad jakiegoś zielonkawego płynu, co tam wyciekał?
    Czy ten czynnik chłodzący ma kolor zielony? A tak czytam jako laik:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3372477.html
    Czyli rozumiem, że jak ta nieszczelność, co ją znalazłem nie jest jedyna i jeśli nieszczelność jest jeszcze w innym miejscu -niedostępnym,
    to naprawa takiej usterki i tak jest nieopłacalna?
    Czynnik chłodzący to cyclopropane - taki jest napis z tyłu lodówki.
  • Poziom 43  
    Widzę, że w porównaniu do działu PC, tutaj jest ruch niewielki, albo odstraszyłem "doświadczeniem" w temacie.

Zakupiona lodówka Liebherr CU 2331 :D @Hermanowy

I prawdę mówiąc konstrukcyjnie jest identyczna jak poprzednia - Candy. Napędzana również cyclopentanem.
    Wnioskuję tak, bo z tyłu ma duży napis PENTAN.

To jak, ktoś mi wyjaśni o co pytałem w poście poprzednim??? ;)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    safbot1st napisał:

Zakupiona lodówka Liebherr CU 2331 :D @Hermanowy

Chińczyk o co najmniej 400 zł droższy od podobnych lodówek w tym typie i wymiarze. Ceny części w kosmicznych cenach, aby tylko się nie zepsuła po 2 latach gwarancji.
  • Poziom 43  
    @Sebastian_M26 Gdzie byłeś, jak planowałem zakup? ;D ;D :D
    Czyli zrobiłem się w bambuko. A specjalnie temat założyłem.... :( :( :(
    Sebastian_M26 napisał:
    Ceny części w kosmicznych cenach

Jakim cudem, skoro tam widzę identyczne chińskie g**** jak u konkurencji?
    Sebastian_M26 napisał:
    aby tylko się nie zepsuła po 2 latach gwarancji.

W temacie obiecano mi, że jak się popsuje to będzie łatwo naprawić. Nie sądziłem, że "łatwo" będzie oznaczać "dorogo" :( :( :(
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Liebherr produkuje w Chinach? A to ciekawe bo myślałem, że jedną z fabryk mają w Malezji... i do tego nie robią tam tego modelu.

Kolega Sebastian widzę po postach to wszędzie poleca Amice, Indesit i inne marki i to w obojętnie jakiego rodzaju AGD, których to już wielu posiadaczy krew zalała, bo huśtawka jakościowa tam niezła. W zasadzie sam zakup to niezła ruletka :).
    Chociaż odwołuję, kolega Sebastian nie poleca, ale odradza wszystko co niemieckie - to się nazywa fachowe doradztwo. Poglądów politycznych lepiej nie mieszać z doradzaniem zakupów AGD, bo wygląda to... śmiesznie.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    safbot1st napisał:
    Witam Szanownych Fachowców,

Znajome gospodarstwo stanęło przed wiekopomną chwilą - zakupem lodówki.
    Poprzedni model był CANDY B-KAH3 (wsg=144x50x55).
    Od razu napiszę, że nie znam się kompletnie.
    "Fachowiec" powiedział, że można wpuścić "gaz" za 40zł?, a problem polega na rozszczelnieniu, gdyż - lodówka nie chłodzi.
    Była sytuacja, że lodówka stała odłączona od prądu i złapała "pleśń" - rozumiem, że to może być przyczyna awarii? Pleśni i zapachu już nie ma, lodówka nie chłodzi.
    Proszę o opinie, czy warto toto naprawiać. Podam wszystkie możliwe informacje.

A teraz, jeśli nie opłaca się naprawiać CANDY B-KAH3 - jakie proponujecie lodówki w przedziale cenowym do 1000/1100zł.
    Wymiary nie większe niż 160x55x60.
    Aby nie wymagała odmrażania - czyli No Frost?
    Co powinienem wiedzieć jeszcze kupując lodówkę?
    Wstępnie na celowniku są takie modele:
    Sharp SJ-BB02DTXL1-EU
    AMICA FK2415.3UX
    Czy te firmy wg. Was robią dobry sprzęt? Gdzie tanio kupić przez sieć z np. wnoszeniem?
    Może znacie dostępne modele, które należą do tzw. grupy łatwego serwisowania? Czyli - "da się naprawić jak się popsuje" ;)
    Pozdrawiam Serdecznie i liczę na wsparcie w tej ciężkiej sytuacji.
    ps. Cała zadyma odbywa się w Warszawie.

W tej cenie kolega nie znajdzie nam nofrosta, z kolei nie zgodzę się że nofrost wysusza - spójrz na takie nowinki jak NEO FROST - podwójny obieg powietrza, osobna grzałka i parownik daje nam to co chcemy jako użytkownik - w części chłodzącej odpowiednio wysoka wilgotność aby nam żywność dłużej nadawała się do spożycia - znam ten sprzęt od wielu lat. Wracając do małych lodówek w tym zakresie cena/jakość to spójrz na model :
    CSA240K21XP zazwyczaj dostępny w MediaExpercie za ok 1100 zł
    pozdrawiam
  • Poziom 43  
    @ambasador BEKO Dziękuję za poradę. Lodówkę już zakupiłem jak można wyżej przeczytać.
    ambasador BEKO napisał:
    CSA240K21XP

Nawet jeśli bym się zdecydował, to produkt dyskwalifikują wystające rączki, co w przypadku mieszkania 37m² i usytuowania lodówki w ciągu komunikacyjnym wąskiego korytarza przerobionego w dodatku na... kuchnię, zakończyło by się urwaniem owych rączek, bądź ciągłym o nie obijaniem się.
    Dlatego podałem ograniczenie wymiarów.
    Niemniej dzięki za rzeczową opinię.
    ps. Widzę, że w porównianiu do Liebherr CU 2331 ma chyba większy zamrażalnik kosztem chłodziarki. Za to w zamrażarce 3 półki jak chciałem. Liebherr CU 2331 ma tylko 2.
  • Poziom 43  
    Postanowiłem, że na koniec napiszę krytyczną opinię o lodówce.
    Co nie od razu widać na zdjęciach w sieci, a wręcz nie widać wcale:
    półki mają "wsiurskie" złote "lamówki". Na szczęście cienkie i da się to wizualnie jakoś przetrwać.
    Zmiana drzwiczek na lewą stronę to katorga nawet z dobrymi bitami torx.
    Słabo pogwintowane.
    Zaletą jest, że się będzie lepiej trzymać (jak dokręciłem za łeb śrubę obcęgami). ;)
    Nóżki przednie do poziomowania - to samo - trzeba kręcić z nieludzką siłą. ;)
    Kluczyk dołączony do kompletu by się pogiął sto razy.

Poza tym produkt za tą cene jest ok. Cicho chodzi, dobrze chłodzi.