Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon SC-7000Z.... znowu padł silnik. I co dalej?

24 Mar 2020 14:51 117 5
  • Poziom 20  
    To już kolejny silnik, który uległ spaleniu. Mam dwie takie rozlutownice i tak co dwa-trzy lata pada w nich silnik. To już trzeci jaki się uszkodził. Sprzęt pracuje u mnie praktycznie codziennie przez parę godzin. W miesiącu jest to kilkadziesiąt tysięcy punktów lutowniczych - także sprzęt jest eksploatowany dosyć intensywnie. Pierwszy silnik kupiłem za ok. 250 zł, później było coraz drożej. Teraz widzę cenę prawie 700 zł ... - to już przesada. Zastanawiam się nad zakupem innej rozlutownicy, pytanie tylko jakiej??? Ewentualnie inne źródło części do Denon. Czy ktoś przecierał szlak w tym temacie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wiem czy lubisz "prowizorki" ale.....
    Proponuję wyrzucić oryginalną pompkę, kupić pompę zewnętrzną na 230V np. /oferta/pompa-prozniowa-podcisnieniowa-ssaca-650-mmhg-8863272541 ( allegro)
    Kupujesz wężyk silikonowy np. 2m, podłączasz go do rozlutownicy i pompy, razem z wężykiem do pompy wyprowadzasz sterownie z przycisku do np. SSSR-a ( przycisk załącza SSRA a SSR pompę) i po sprawie.
    Tracisz mobilność, ale zawsze kupisz jakąś pompkę na 230V.
    Na allegro kosztowały około 230 zł obecnie podrożały i są po 299zł, jak poszukasz u chińczyka to pewnie da się taniej kupić.
    Jak chcesz się bawić - można kupić pompkę od centralnego zamka samochodowego ale musiałbyś dorobić zasilacz 12V.
  • Poziom 20  
    Ciekawy pomysł, widziałeś już takie rozwiązanie u kogoś?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W Denonie nie, w Hakko mam tak zrobione ( co prawda inna pompa próżniowa, ale zasada taka sama).
  • Poziom 20  
    W sumie mam już pompę do klimy, zastanawiam się nad wydajnością takiego rozwiązania. W rozlutownicy pompka połączona krótką rurką z filtrem zaraz po załączeniu czuć że wciąga. Czy podłączając wężyk co najmniej metrowy do zewnętrznej pompy nie straci się na wydajności? Wiesz o co mi chodzi? O chwilowe podciśnienie zaraz po załączeniu.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko zależy jakiej wydajności będzie pompa.
    Czym większa średnica membrany tym lepiej ( lub mniejsza membrana ale większa prędkość obrotowa), w moim Hakko oryginalnie był inżektor więc potrzebna była sprężarka o dużej wydajności, kupiłem mały kompresorek samochodowy polskiej produkcji z PRL-u do tego zasilacz +sterowanie SSR-em i działa pięknie. Wężyk ma długość około 2m.
    Oczywiście musiałem przerobić ssanie z wydechem ale to nie był problem, jak mi padnie ten mój kompresorek kupię jakąś pompkę na 230V