Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel ASTRA II 2.0 DTI problem ze świecami żarowymi

rafcio_78 29 Wrz 2005 18:49 9004 5
  • #1 29 Wrz 2005 18:49
    rafcio_78
    Poziom 2  

Proszę o pomoc w diagnozie uszkodzenia układu podgrzewania paliwa. Po przekręceniu stacyjki nie zapala się kontrolka grzania świec żarowych. Auto odpala bez problemów (bezpośredni wtrysk), ale po nocy muszę dłużej pokręcić i boję się że przy niższych temperaturach nie odpali wcale. Czy to uszkodzony przekaźnik od strowania grzaniem świec? Czy spalone świece? Wcześniej kontrolka zapalała się na krótki moment i tylko po nocy lub długim postoju, a po podłączeniu pod komputer w serwisie ujawnił się błąd świec żarowych (zignorowałem go jednak bo wtedy ładnie palił).

0 5
  • #2 29 Wrz 2005 19:54
    IGI84
    Poziom 12  

Spruboj przeczyscic styki na swiecach przewodach sprawdz czy przewody sa cale czy nie sa czasem gdzies przerwane jak nie to wymien swiece
    pozdro:):):)

0
  • #3 29 Wrz 2005 21:11
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Sterownik świec w Asterce jest rozbudowany(to nie przekażnik tylko kawałek elektroniki)przewody są wsuwane na świece nie przykręcane.Awaria świecy jest natychmiast sygnalizowana.Sprawdż czy problem z odpalaniem nie jest związany zapowietrzaniem sie układu paliwowego.Samochód należy ustawić lekko z górki tak żeby tył był wyżej.Jeżeli po takim ustawieniu będzie odpalał od kopa to wiadomo gdzie szukać.

0
  • #4 29 Wrz 2005 21:18
    gumiś_rzesz
    Poziom 25  

Witam
    Zanim powiem ci żebyś wymienił sterownik to sprawdz czujnik temp (nie wiem jak jest w tym aucie ale widziałem auta które miały osobne czujniki temp do świec) świeczki i przewody weż popsikaj złącza na przekaźniku jakimś WD-40 czy coś takiego.
    POZDRAWIAM

0
  • #5 30 Wrz 2005 08:36
    rafcio_78
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedzi. Dzisiaj będę próbował coś działać, o wynikach pwiadomię w najbliższym czasie. Pozdrawiam

0
  • #6 25 Maj 2012 07:51
    polmos19793
    Poziom 8  

Witam

mam takie same objawy.
    Czy można wiedzieć jaka była pprzyczyna usterki

pozdrawiam

2