Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel ASTRA II 2.0 DTI problem ze świecami żarowymi

29 Wrz 2005 18:49 9379 5
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc w diagnozie uszkodzenia układu podgrzewania paliwa. Po przekręceniu stacyjki nie zapala się kontrolka grzania świec żarowych. Auto odpala bez problemów (bezpośredni wtrysk), ale po nocy muszę dłużej pokręcić i boję się że przy niższych temperaturach nie odpali wcale. Czy to uszkodzony przekaźnik od strowania grzaniem świec? Czy spalone świece? Wcześniej kontrolka zapalała się na krótki moment i tylko po nocy lub długim postoju, a po podłączeniu pod komputer w serwisie ujawnił się błąd świec żarowych (zignorowałem go jednak bo wtedy ładnie palił).
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Spruboj przeczyscic styki na swiecach przewodach sprawdz czy przewody sa cale czy nie sa czasem gdzies przerwane jak nie to wymien swiece
    pozdro:):):)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Spec od samochodów
    Sterownik świec w Asterce jest rozbudowany(to nie przekażnik tylko kawałek elektroniki)przewody są wsuwane na świece nie przykręcane.Awaria świecy jest natychmiast sygnalizowana.Sprawdż czy problem z odpalaniem nie jest związany zapowietrzaniem sie układu paliwowego.Samochód należy ustawić lekko z górki tak żeby tył był wyżej.Jeżeli po takim ustawieniu będzie odpalał od kopa to wiadomo gdzie szukać.
  • Poziom 25  
    Witam
    Zanim powiem ci żebyś wymienił sterownik to sprawdz czujnik temp (nie wiem jak jest w tym aucie ale widziałem auta które miały osobne czujniki temp do świec) świeczki i przewody weż popsikaj złącza na przekaźniku jakimś WD-40 czy coś takiego.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedzi. Dzisiaj będę próbował coś działać, o wynikach pwiadomię w najbliższym czasie. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam

mam takie same objawy.
    Czy można wiedzieć jaka była pprzyczyna usterki

pozdrawiam