Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4

24 Mar 2020 17:00 411 29
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam następujący model laptopa HYPERBOOK SL503VR
    Posiada on 4x na dyski.

Z czego:
    - M.2 SATA
    - M.2 PCIe Express gen 3 x4
    - 2x 2.5"

Ale skupmy sie na dwóch M.2
    Od zakupu miałem w laptopie zamontowany dysk:
    - WD 240GB M.2 SATA SSD Green, okazało się iż jest on zamontowany dziwnie bo na miejscu M.2 PCIE , zamiast na miejscu M.2 SATA (zaraz dodam rysunek)

Teraz zakupiłem dysk:
    - PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

(nie dodaje linków żeby nie było że reklamuje sklep)

Ten dysk chciałem zamontować pod port: M.2 PCIE Express na którym był dysk WD.
    Wiec po rozebraniu laptopa, wyciągnieciu dysku WD z portu ww., włożyłem dysk PNY pod ten port, a dysk WD przełożyłem w port M.2 SATA.

Po uruchomieniu laptopa , nie ma mozliwosci uruchomienia systemu z dysku WD, w BIOSIE nie wiem co mogę zrobić bo nie ma i nie wykrywa dysków.
    Dysk WD dziala jedynie pod numerem ze zdjecia "3" (M.2 PCIE), gdy go przelacze pod "2" (M.2 SATA) nie działa.
    Dysk PNY powinnien być pod "3" a nie działa

Poniżej rysunek płyty głównej i link do ksiazki serwisowej
    KSIĄZKA HYPERBOOK SL503VR

Prosił bym o pomoc, rady jak sobie z tym poradzić...:(

Z wyrazami szacunku
  • Poziom 43  
    Zamieść 3-cią zakładkę CPU-Z. Przy obsadzaniu takich dysków ważne mieć aktualny BIOS.
  • Poziom 8  
    Nie obraź się ani nie denerwuj nie do końca rozumiem.
    Mam zamieścić zdjęcie 3-ciej zakladki CPU-Z tu jako zdjęcie czy ?
  • Poziom 8  
    A więc tak wygląda BIOS bo pewnie o to chodziło Tobie, mogę jeszcze z AIDY wrzucić zdjęcia (z biosu zdjęcia przy podł. M.2 PCIE WD , bez dysku PNY ).

Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4

Będę mega wdzięczny za pomoc (postawię piwo na #zostanwdomu )

Po podpieciu obu dyskow (WD na M.2 SATA , PNY w PCIE M.2 nie wykrywa zadnego)

Dodano po 3 [minuty]:

Pewnie jestem debilem i czegoś nie umiem ustawić
  • Poziom 43  
    Prosiłem z windowsa screen (zrzut) z CPU-Z 3-cia zakładka. I choć już znam Twoją wersję BIOS, to byłoby tam widać chipset.
    Masz gwarancję, że chipset płyty w tym laptopie obsługuje dyski NVMe?

Nie wspominam nawet, że byłem na supporcie Hyperbook, w jakimś obrzydliwym trybie FTP i...
    ... tam nie ma żadnych wersji BIOS do pobrania. To jest bardzo kiepska informacja.
    Dodatkowo czytam np.:
    https://pclab.pl/art72561-2.html
    Tu napisano, że z dyskami NVMe płyty działają jak chcą, a jak zbootują OS z takiego dysku to "święto lasu".
    Może być dziwnie...
  • Poziom 8  
    Jeśli mógłbyś mi powiedzieć gdzie znajde to CPU-Z to zrobie screen :D

Co do gwarancji, serwis pare dni temu przed zakupem oświadczył iż obsługuje port PCIExpress gen.3 x4 2280, wiec dysk ktory wybrałem jest zgodny z tym zakupiłem taki dysk i jedyne dodatkowe oznaczenie było to NVMe które nie do końca przemawiało za mną, ale inne parametry dokładnie się zgadzały.

No własnie też szukałem aktualizacji BIOS-u i nic...nigdy więcej nie kupie takiego gów... bo wcześniej miałem Asus'a i nie było z nim najmniejszego problemu przez to że miał lepsze wsparcie etc.

No na tej stronie też co wysłaleś byłem.

No ale co należało by w BIOS'ie właczyc przed włożeniem takiego dysku ?
    I czym jest NVMe a zwykły PCIe gen 3 x4 ? Bo w tej kombinacji PCIExxpress gen 3 x4 niestety nie ma dysków bez NVMe (ja nie znalazłem) więc to samo przez ssie mówi że to sa obsługujące porty NVMe.
  • Poziom 8  
    a wiec wycinek 3 zakładki z programu ktory podałes:

• Poziom 43  
    Ciekawe co panowie z Hyperbook tu wpisali.
    Chipset HM175 obsługuje NVMe.
    Powinno działać. Chyba Hyperbook nie zrobiłby whitelisty.

Jak zmienisz SATA mode w BIOS, widać dyski w BIOS?
  • Poziom 8  
    Ooo proszę :D czyli jednak płyta obsługuje, dziękuje za to że w tym akurat mi pomogłeś , na drodze sądowej na pewno będzie to argument który da mi przewagę nad tymi oszustami, bo jak można sprzedawać coś co jest niezgodne z stanem faktycznym...

Odnośnie SATA MODE, jak zmienię na "enabled" nic się wiele nie dzieje, dopiero jak zmienię secure boot na "enabled" po resecie widać coś takiego, przesyłam zdjęcia z dzisiejszego podłaczenia:
    - M.2 SATA (WD GREEN
    - M.2 PCIe (PNY NVMe)

Dodam iż próbowałem zrobić dysk USB i zbootować go przez dysk czyli włączyć instalację Win ale w instalatorze żadnego dysku nie wykrywa.
    Czarny ekran na poniższym screen'ach to zdjęcie które tylko po przełożeniu dysku z portu M.2 PCIe pod port M.2 SATA (WD Green) włącza się, niezależnie czy podłącze drugi dysk pod M.2 PCIe.

Oczywiscie przy zmianie z AHCI na Intel (coś tam) wtedy dopiero te screeny z "jakimiś" dodatkowymi niby "dyskami" się pojawiają.

Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4

Jeszcze rozważał bym że dysk zakupiony może być wadliwy...ale jeśli dysk który teraz jest pod PCIe M.2 podpięty, a przepinam go pod M.2 SATA gdzie jego miejsce jest i powinno być i nie działa to....
  • Spec od monitorów
    To produkt na licencji Clevo montowany w PL
    Cytat:
    Hyperbook nie jest marką nową.
    To brand białostockiej firmy Blue Technology, która od 2006 roku składa potężne laptopy na zamówienie indywidualnych, wymagających klientów. ..

Plusy i minusy zakupionych laptopów w tej firmie Link_ komentarze na dole strony
    Problem z
    Cytat:
    GPU switch (w Clevo Control Panel).
    Mam do dyspozycji MShybrid i Discret.
    Przy aktywnej opcji MShybrid, nie mam dostępnych ustawień w Panelu nVIDIA odpowiedzialnych np. za g-sync. Nie działą G-sync
    Przy aktywnej opcji Discrete pojawia się sporo ustawień dodatkowych w Panelu nVIDIA np. g-sync włączy wyłącz, w trybie okienkowym, fullscreen, ale... co z tego jak i tak g-sync nie działa i ...
    GSync najlepiej działa z włączonym V-sync w panelu NVidii.
    Do testu czy GSync działa użyj dema NVIDII tego z zegarem. Jak obraz nie rwie to działa.
    * G-sync działa bez v-synca ale tylko jeśli ilość klatek mieści się w zakresie odświeżania ekranu (jeśli masz 60hz to do 60fps, jak masz 75hz to do 75 fps). Jak fpsy wskoczą wyżej niż odświeżanie monitora to g-sync nie działa.
    Dlatego po włączeniu v-synca, v-sync ogranicza ilość klatek do maksymalnej wartości odświeżania monitora.

Z forum o problemach z Clevo Link
  • Poziom 8  
    Wszystko fajnie, ale chyba to dygresja , bo temat jest o czymś innym, chyba że nie widzę związku z tym co napisałeś
  • Spec od monitorów
    Napisz do producenta w PL , schrzanili wyrób Clevo to muszą poprawić !!

:idea: Białystok to nie za morzami i górami...
    To prawdopodobnie klon Clevo P650/651RP6-G, P650/651 z GTX 1060
    * Link

p.s

Z życia:
    Firma
    Cytat:
    A co na to panowie od Hyperbooka?

Odp. firmy
    Cytat:
    Zapytali grzecznie czy byłbym skłonny używać laptopa tylko w "Discrete"

(* za Link )

Wynik: model do ZWROTU!
  • Poziom 8  
    lisek napisał:
    Napisz do producenta w PL , schrzanili wyrób Clevo to muszą poprawić !!

A więc przed zakupem tego dysku czyli pare dni temu:
    1 odpowiedź
    Cytat:
    W przypadku wejść M.2 będą to dyski M.2 SATA 2280/PCIe Gen3 x4 2280, wejścia 2,5 cala to dyski HDD/SSD 7mm.

2 odpowiedź
    Cytat:
    Witam,

Pod podanym linkiem jest pełna specyfikacja sprzętu dla numeru seryjnego NKP651HP6G07K00063: http://s472165864.onlinehome.fr/anyware/manuels/P65XHP6%20SM%2020161227.pdf

Proszę spojrzeć na stronę 1-3 w sekcji Storage. Odnośnie interfejsu M.2 to mamy dwie opcje: obsadzamy złącze jednym lub dwoma dyskami SATA lub jeśli chcemy użyć dysku nVME to obsadzamy go w miejscu oznaczonym SSD – między baterią, a zatoką dla dysków 2,5”. Należy zwrócić uwagę, że jeśli mamy włożony dysk nVME, to drugi M.2 SATA nie będzie widoczny.

Rozmawiałem z Panem z HYPERBOOK przez telefon i powiedział mi bezczelnie:
    W specyfikacji było napisane że model nie obsługuje 2 dysków M.2 naraz
    Po czym jak mu powiedziałem żeby nie mówił nie prawdy gdyż w specyfikacji się chwalili że można do 4 dysków zamontować i nigdy nie było wyłączenia i sprawa trafi do sądu, zmiana rozmowy i że zostanie to przekazane osobą odpowiedzialnym za laptopy....

Swoją droga zawsze jak zakupuje produkt staram się przeczytać recenzje, fora i specyfikacje na stronie głównej, nigdzie nie było napisane że nie działa M.2 w konfiguracji dwóch dysków, po drugie jak Panu powiedziałem że nawet w konfiguracji samego dysku PNY nie działa to nie wiedział co ma powiedzieć....
    Dysk, którego link Pan podał powinien działać bez problemu – jest zgodny ze specyfikacją."

Wczoraj wystosowałem 2 maile w których zarzuciłem że sprzęt jest niezgodny z tym co powinnien oferować i oczekuje na reakcję, w jej braku sprawa trafi do sądu.

Dodano po 18 [minuty]:

lisek napisał:

Wynik: model do ZWROTU!

No problem taki że laptop stracił gwarancje, nie zmienia to faktu że kodeks cywilny i tak działą w takiej sytuacji wiec.
  • Poziom 43  
    kubatron napisał:
    "W specyfikacji było napisane że model nie obsługuje 2 dysków M.2 naraz"

WOW. To po jakiego ..... są 2 złącza??? :D
    kubatron napisał:
    jak zmienię secure boot na "enabled" po resecie widać coś takiego

Ciekawe. No właśnie nie widać. Czyli po włączeniu Secure Boot widać dyski w BIOS?
    Może coś "uradzimy"...
    Zobacz co masz w Offboard NVMe Controller config (tylko to jest offboard cokolwiek to oznacza)
    Czy jak wyłączysz UEFI boot, to widać dyski?
    Post #11, screen#6 - to 3G device to rozumiem, że jest możliwość w tym slocie Combo Slot montażu karty wi-fi 3G???
  • Poziom 8  
    A więc tak.

Przy ustawieniu (na screen jest) UEFI Boot - DISABLED pojawił się dysk PNY na slocie PCI Express - lecz pojawił się jedynie w przypadku samego dysku na tym slocie i pustym slocie M.2 SATA.

No ale w zasadzie nic to nie daje bo tylko podlacze dysk pod M.2 SATA ten WD i odrazu puste pola sie pojawiaja.

Tak, na M.2 SATA podchodzi modem 3G lub dysk M.2 SATA (podejrzewam że modem działa jak nie ma dysku w PCIe :D

No także jak masz jakieś rady, pomysły to chętnie spróbuje, dla mnie to jest jakaś abstrakcja szczególnie ze na wszystkich stronach u nich i innych jest napisane ze ten model obsługuje do 4 dysków, bez żadnych wzmianek o tym że w takich wypadkach nie wiec to wprowadzanie w błąd klienta.

Aaa i poprzez instalator udało mi się utworzyć dysk na PNY bo nie był w ogóle przydzielony ale to nic nie zmienia.. Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4 Hyperbook SL503VR - Problem z dyskiem M.2 SATA oraz M.2 PCIe Express gen 3 x4
  • Spec od monitorów
    Moze to tak jak w Asus (HM175)
    Cytat:
    The M2_1 socket shares SATA_1 port when use M.2 SATA mode device. Adjust BIOS settings to use a SATA device
    ... M2_1 can be setup as SATA or PCIex.
    You have a nvme SSD so you will set it up as PCIex for maximum speed, thus SATA 1 will not be shared or disabled with the M.2 port.
    Only if M2_1 is setup as SATA you will lose SATA 1

* czyli w Bios ustawiono
    Cytat:
    bios the M.2_1 was set to AUTO and pciex16_3 was at 2x (have option: [X2][X4])

Czyli szukaj ustawień w Bios , czytaj Manual
  • Poziom 8  
    Problem tkwi w tym taki że w ADVANCE nie mam takich zakładek i takich opcji

Zastanawiam się czy istnieje możliwość zainstalowania innego BIOS'u czy to raczej nie możliwe ?
  • Spec od monitorów
    Nie masz ... bo
    :!: To Clevo (Hyperbok) nie Asus

Czytaj dokł. manual od Clevo (masz ) lub co dałą PL firma
  • Poziom 8  
    Jak widzisz dołączyłem do tematu "manual" i nic z niego nie wynika - tak, racja ASUS'a wcześniej posiadałem i no nie musze nic mowic :)

Dodano po 49 [minuty]:

Jakieś pomysły ? :D

Znalazłem rozwiązanie gdyż mam dwie kieszenie pod dysk 2,5" SATA SSD/HDD, są adaptery w sensie obudowy pod 2,5" z możliwościa podpięcia M.2 SATA no ale:
    - dlaczego miał bym odpuścić firmie która oszukuje to pierwsza kwestia
    - a druga to są koszty dodatkowe
    - wydajność (?)
  • Spec od monitorów
    Pokaż taka zakładkę
    - to z Clevo P650HP3 (P651HP3) i7-7700hq+gtx1060
    * as P650HP3 (P651HP3) i7-7700hq+gtx1060 3gb / P650HP6 (P651HP6) i7-7700hq/i7-7820hk+gtx1060 6gb / P650HS (P651HS) i7-7700hq+gtx1070
    * know as Sager NP8156, Sager NP8157,XOTIC G65 Raider, XMG P507, Schenker Compact 15,

Cytat:
    .. NP8157 can support:
    - two 2.5" 7mm height SATA III hard drives or SSD's
    or a single 9.5mm height drive.
    Additionally it offers support for a single or dual M.2 42mm, 60mm, or 80mm length drives with RAID 0/1 through the BIOS, or a single PCIe 4x NVMe SSD.
    This particular machine was equipped with the new 512GB Samsung 960 Pro NVMe M.2 PCIe 4x SSD....

* opis Schenker-Technologies-XMG-A517-Clevo-N850HP6
    Link

Support EU Clevo Link
    1. use a Prema Bios ( Link )

p.s
    Twój to klon Clevo P650/651RP6-G, P650/651 z GTX 1060

Model Clevo-P650HS z obrazkami Bios ....
    Link
  • Poziom 43  
    Może da się od Hyperbook wydębić nową wersję BIOS?
    kubatron napisał:
    Aaa i poprzez instalator udało mi się utworzyć dysk na PNY bo nie był w ogóle przydzielony ale to nic nie zmienia..

Czyli da się na tym dysku NVMe jednak zaisntalować OS? Zawsze coś. A jednak.... ;)
  • Poziom 8  
    Tak dokładnie mój to model P65xHP
    Geforce GTX 1060, i7-kaby

lisek napisał:
    Support EU Clevo Link
    1. use a Prema Bios ( Link )

No jeszcze jak by ten Prema Bios był dostępny gdzieś (chyba że szukać nie potrafie, ale już z 10-15stron przeglądnąłem)

Dodano po 4 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Może da się od Hyperbook wydębić nową wersję BIOS?
    kubatron napisał:
    Aaa i poprzez instalator udało mi się utworzyć dysk na PNY bo nie był w ogóle przydzielony ale to nic nie zmienia..

Czyli da się na tym dysku NVMe jednak zaisntalować OS? Zawsze coś. A jednak.... ;)

No zobaczymy co jutro PAN z HYPERBOOK POLSKA odpiszę, miejmy nadzieje że staną na wysokości zadania i wyjdą z twarzą i dadzą BIOS'a lub rozwiązanie.

Tak, da się, tylko jesli jest on w porcie M.2 PCI Express i jest sam, czyli drugi port M.2 SATA pusty (pewnie nie lubi konkurencji :D ) no ale wiesz, w takim razie na ch... mi ten drugi port ? :D dla ozdoby ? :D bo nie do końca rozumiem intencji inzyniera czy programisty BIOS'a :D

A jak wygląda sprawa jeśli okaże się że nic nie da się zrobić, podłączenie dysku M.2 SATA pod 2.5" SATA III jest tak samo wydajne ? W sensie wiem że M.2 SATA to chyba 6Gb/s (500MB/s około) czy taka sama jest pod 2,5" SATA ? (upewniam się bo wiem że tam dysk SSD 2.5" wyciaga te 500-550MB/s ale :D wole dopytać :D
  • Spec od monitorów
    Prawdopodobnie jest pomyłka ? w tłumaczeniu obsługi rodzajów dyskow
    Cytat:
    ... supports SATA III M.2 and PCIe x4 speed M.2

bowiem w 199-str. opracowaniu o ( official-clevo-p65xhs-g-p65xhpx-g-sager-np8155-np8156-np8157 ) Link napisano
    Cytat:
    ... There are also two M.2 slots for support of 42mm, 60mm, or 80mm length drives with SATA III, or a single 4x PCIe NVMe drive.

* zwracam uwagę na : OR czyli LUB

:idea: oraz o ( sager-np8157-clevo-p650hs-g ) Link_ całe 17 stron
  • Poziom 43  
    kubatron napisał:
    no ale wiesz, w takim razie na ch... mi ten drugi port ?

Ja raz czekałem 4 miesiące na BIOS, co mi 1 rdzeń CPU odblokował. Może trzeba czekać na poprawki w BIOS?
    kubatron napisał:
    W sensie wiem że M.2 SATA to chyba 6Gb/s (500MB/s około) czy taka sama jest pod 2,5" SATA ?

SATA III to przepustowość 600MB/s, dysk zapewne maksymalnie robi 520MB/s.
    Z kolei gniazdo M.2 PCIe Express gen 3 x4 oferuje max na poziomie 2500MB/s.
  • Spec od monitorów
    Na str.14/ 199 podanego Link napisano
    Cytat:
    NP8157 / Clevo P650HS-G, I've contacted the vendor and got the scoop.
    The two M.2 slots (1 pciex4, and 1 sata) are completely INDEPENDENT.
    Meaning, if you install Samsung 960 Pro on slot 1 (pcie x4), then second M.2 slot does NOT deactivate as posted by others here. This means you CAN have Samsung 960 Pro at full x4 speed and also have another M.2 SATA drive on the second slot (max SATA speed).

This is why the vendors actually allow you to configure slot 1 with pcie / nvme card, and another M.2 SATA card on slot two.

Także polecam do poczytania str.11
    * w chwilach wolnych całość 199 stron :D
  • Poziom 8  
    lisek napisał:
    This means you CAN have Samsung 960 Pro at full x4 speed and also have another M.2 SATA drive on the second slot (max SATA speed).

No widzisz, czyli jednak jest możliwość , skoro są całkowicie "NIEZALEŻNE" (INDEPENDENT) , pytanie brzmi dlaczego jest tyle informacji sprzecznych i dlaczego w akurat moim wypadku jest z tym problem, nie wiem może ja jestem debilem i nie potrafie tego ogarnąć ale nie uważam tez się za idiotę który nie potrafi podpiąć dysków i prosto ich z poziomu BIOS ustawić (nie mówię tu o jakiś szczegółowych ustawieniach o które was pytam) więc nie wiem...

Na razie Pan z serwisu HYPERBOOK nie odpisuje, czekam i czekam, chyba postawie system na tym PNY NVMe bo i tak to chciałem zrobić, a potem dalej będę was męczył chodź nie wiem czy nie macie już dość :D

Nie , na prawde nie rozumiem podejścia takich firm...tak moja wina kupiłem wynalazek , ale jesli ktoś oferuje laptopy z 4 wejściami na dysk, nie ma żadnych wzmianek o ograniczeniach płynących z zastosowanych rodzajów dysków pod portami, dodatkowo jedna strona mówi że nie można przy NVMe drugiego M.2 SATA podpiąc ,a zagramamiczne ludki i ksiązki serwisowe mówią co innego to ja się zastanawiam czy to nie jakaś schizofrenia czy może po prostu modele na Polski rynek który dystrybuuje Hyperbook pod swoją marką są okrojone z hardware co się przekłada na cenę ?
  • Spec od monitorów
    Jak czytasz dokładnie odp. #25 i #22 to zawsze pojawia się słowo: OR (LUB)

Czyli masz opcje zastosowania albo SATA albo M.2

Pytanie : czy Tylko dwa SATA będą pracować i widoczne w Bios?!
    * bez podł. M.2 PCIe
    Może ograniczenia narzucone w BIOS "kadłubków" Clevo w Hyperbook modelach
    przez ??? powodują taką , a nie inną sytuację.

Masz z foto BIOS v. 1.05.06
    Cytat:
    System BIOS 1.05.06 for P775DM1/P775DM1-G only.
    2. Update CPU micro code.
    3. Update ME firmware to 11.0.1.1001.

New Bios 1.05.09
    1. System BIOS for P775DM1(-G) only.
    2. Support “Fn + d + power button load BIOS defaults” function. (need to update EC to 1.05.03 or later)
    3. Update Intel micro code.
    4. Update ME to 11.0.10.1002.
    5. Add “OC” item.

Na moim jest inna ver. od z 2017/wrz.)
    Spoiler:
    BIOS 1.05.04 now available from the CLEVO BIOS Mirror with the stock CLEVO branding:

http://repo.palkeo.com/clevo-mirror/P870DMG/

it's for both the P870DM and P870DM-G

Changelog:

1. System BIOS 1.05.04 for P870DM only.
    2. Update Intel Memory Reference Code.
    3. Refer to readme.txt to update BIOS.

:!: :idea:
    Jako ciekawostka Link_Clevo P650SE / Sager NP8651 NVMe Question (Prema BIOS)

Cytat:
    need a bios with NVME booting modded in, it was not officially supported.
  • Poziom 43  
    kubatron napisał:
    Na razie Pan z serwisu HYPERBOOK nie odpisuje, czekam i czekam, chyba postawie system na tym PNY NVMe bo i tak to chciałem zrobić, a potem dalej będę was męczył chodź nie wiem czy nie macie już dość

Zamieść osiągi z CrystalDiskMark lub wykres bench. z HDtune np.
    kubatron napisał:
    ja się zastanawiam czy to nie jakaś schizofrenia czy może po prostu modele na Polski rynek który dystrybuuje Hyperbook pod swoją marką są okrojone z hardware co się przekłada na cenę ?

Może mało widziałeś w branży? :P
    Swego czasu pojawiły się karty grafiki SE - Special Edition. Ich "specjalność" polegała na kastracji i temu zmniejszeniu ich wydajności. Dobrym przykładem jest też nazewnictwo innych podzespołów...
    Elementy schizofrenii są chyba typowe dla tego rynku. ;)