Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem z dyskiem HDD 4TB Seagate Barracuda

24 Mar 2020 17:25 396 15
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Model dysku? Jak podłączony?
    W BIOS wykrywany?
    Pokaż screena z Zarządzania dyskami.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Podałeś szczątki informacji.
    Kupiłeś dysk i nie możesz przeglądać na nim plików. Skąd tam się wzięły pliki, skoro dysk jest nowy??? ;)
    WojtexU napisał:
    Czy ktoś wie co jest grane???

Wszystko wiemy - dużych dysków nie podłączysz do byle jakiego PC. Potrzebny jest specjalny chipset. Rozumiesz coś z tego?
    Dlatego musisz podać dokładnie co, gdzie, jak i do czego podłączasz, inaczej dyskusja będzie jałowa.
    Screen z zarządzania dyskami by sie przydał jak prawi Szanowny @sosarek .

Moderowany przez dt1:

Cytat:
    Potrzebny jest specjalny chipset. Rozumiesz coś z tego?

Bardziej bym się przejął stylem partycjonowania i odpowiednim sterownikiem w systemie operacyjnym, bo wszystkie chipsety z ostatniej dekady poradzą sobie z dyskami ponad 2TB - tym niemniej Autor został poproszony o uzupełnienie wszystkich potrzebnych informacji.

• Poziom 1  
    Można wróżyć z fusów. A czy były zakładane partycje, formatowany, cokolwiek, czy tylko podłączony w blaszaku?
  • Poziom 3  
    Waldemar-VUK napisał:
    Można wróżyć z fusów. A czy były zakładane partycje, formatowany, cokolwiek, czy tylko podłączony w blaszaku?
    tylko podłączony w blaszaku

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek napisał:
    Model dysku? Jak podłączony?
    W BIOS wykrywany?
    Pokaż screena z Zarządzania dyskami.

Podłączyłem przejściówką sata USB (sprawdziłem z innymi dyskami i działa bez zarzutów) bios nie wykrywa.
  • Pomocny post

Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    WojtexU napisał:
    Podłączyłem przejściówką sata USB (sprawdziłem z innymi dyskami i działa bez zarzutów) bios nie wykrywa.

Z jakimi pojemnościami dysków testowałeś tę przejściówkę? Bo mnie się wydaje, że jednak sobie nie radzi takimi wartościami.
    I podłączony w końcu "W" komputerze stacjonarnym czy tylko "NA" USB?
  • Pomocny post

Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    smiland napisał:
    Przecież to laptop :)

WojtexU napisał:

Waldemar-VUK napisał:

tylko podłączony w blaszaku.

Tym się sugerowałem.
    Zatem tym bardziej winą obarczał bym most USB.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Na zrzucie ekranu jest podane Lenovo MT 2356 i procesor i5-3320M (mobilny). Myślę, że to jest Lenovo ThinkPad T430s 2356 - 14"
  • Pomocny post

Poziom 28  
    Jeśli po drodze masz cokolwiek 32-bitowego, nie dasz radt zaadresować pojemności powyżej 2 TB. Postaraj się spójnie i rzetelnie przedstawiać informację, np. podaj model laptopa, którego pieszczotliwie nazywasz blaszakiem. Może nie jest to szczególnie istotna informacja, ale to, jakie odpowiedzi dostaniesz, zależy od tego, jak się przyłożys do przedstawienia problemu.
  • Poziom 3  
    smiland napisał:
    Na zrzucie ekranu jest podane Lenovo MT 2356 i procesor i5-3320M (mobilny). Myślę, że to jest Lenovo ThinkPad T430s 2356 - 14"

Brawo to dokładnie ten
  • Pomocny post

Poziom 28  
    To już wiem, czemu blaszak. Jakiś tani asus pewnie byłby plastikiem:) Zainstaluj Wiktorię i pokaż, co Ci zobaczy.
  • Poziom 3  
    kaleron napisał:
    To już wiem, czemu blaszak. Jakiś tani asus pewnie byłby plastikiem:) Zainstaluj Wiktorię i pokaż, co Ci zobaczy.

Jak kupowałem to kosztował sporo kasy...

Dodano po 20 [minuty]:

jest jeszcze jeden problem... co to API bo zajmuje 2.2 tb więc zostaje 1.8tb
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @dt1
    safbot1st napisał:
    Bardziej bym się przejął stylem partycjonowania i odpowiednim sterownikiem w systemie operacyjnym, bo wszystkie chipsety z ostatniej dekady poradzą sobie z dyskami ponad 2TB

Zgadzam się w pełnej rozciągłości. Chipset chipsetem, tymczasem dysk wciąż "dusi" kontroler USB, przez który jest on podłączony...
    WojtexU napisał:
    jest jeszcze jeden problem... co to API bo zajmuje 2.2 tb więc zostaje 1.8tb

API-Application Program Interface - "zarezerwowane programowo"???
    Już ci napisano, że jak @WojtexU będziesz podłączał taki dysk przez USB, przy takiej pojemności, system nie "zobaczy" jego prawidłowej wielkości.
    Wiktoria "widzi" prawidłowo 4TB, ale to tylko informacja, jaką odczytała z elektroniki dysku.
  • Pomocny post

Poziom 28  
    Prawdopodobnie masz 32-bitową przejściówkę USB-SATA.
  • Poziom 3  
    Już wszystko rozumiem dziękuje za pomoc