Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz ze starego radia samochodowego

24 Mar 2020 17:41 177 9
  • Poziom 2  
    Witam. Mam stare radio samochodowe (bez przedniego panelu) na układzie TDA 7381 i chciałem zrobić z niego wzmacniacz do starych głośników. Problem polega na tym że nie mam pojęcia gdzie się wlutować żeby to wszystko działało. Widziałem jakiś filmik na YT ale tam jest zbyt ogólnie opisane. Mam jakiś schemat ale nie za bardzo ogarniam.
    Wzmacniacz ze starego radia samochodowego Wzmacniacz ze starego radia samochodowego
  • Poziom 4  
    Cały układ wzmacniacza masz już na płytce, możesz probować dolutować przewody do odpowiednich pinów (wejście,wyjście, zasilanie) ale jakość raczej nie będzie zadowalająca
  • Poziom 43  
    A może inaczej... Masz schemat końcówki - tam jest raptem kilka elementów. Może lepiej byłoby zrobić płytkę do tej kostki ?
  • Poziom 2  
    thomson16 napisał:
    Cały układ wzmacniacza masz już na płytce, możesz probować dolutować przewody do odpowiednich pinów (wejście,wyjście, zasilanie) ale jakość raczej nie będzie zadowalająca

Tylko jeszcze jest temat wzbudzania cyfrowego czy jest w ogóle i czy jeśli jest to gdzie dolutować +
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Może dopiszę jak ja to robiłem, ze schematem śledzę końcówkę i jej zakończenie np kondensator do masy, tą masę zaznaczam flamastrem i tak wszystkie końcówki otrzymujesz zarys płytki koniecznej do prawidłowej pracy wzmacniacza. Czasem jakiś element jest daleko więc szukamy miejsca by go przybliżyć do układu, obcinasz płytkę do wcześniej naniesionych punktów podłączasz końcówki i mini wzmacniacz gotowy.
  • Poziom 2  
    Wzmacniacz działa, głośnik się odzywa jest jeszcze problem że gdy podłączam mini Jack do telefonu to głośnik zaczyna narastająco buczeć coraz głośniej i głośniej. Co może być przyczyną?
  • Poziom 2  
    A czy na SVR też muszę coś dać?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam - tak ,powinien być kondensator elektrolityczny 47µF .
    SVR to jest pin 10

Dodano po 1 [minuty]:

GND to piny 1 ,2 ,8 ,13 ,18 ,24 .

Dodano po 6 [minuty]:

Wzmacniacz ze starego radia samochodowego