Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kupie przetwornice

ali04 29 Sep 2005 19:10 1857 5
    ali04
    Level 11  
    kupię przetwornice 12 na 220V dowolnych rozmiarów (byleby mi sie w kaszlu zmieściła) o mocy conajmniej 800W. W cenie nie przekraczającej 150 zł.

PS. Czy taka przetwornica umozliwi mi spawanie spawarką transformatorową 60-150A. Dokładniej potzrebuje czasami coś grzebnąc przy maluchu na działce ( pod blokiem sąsiedzi sie złoszcza ze ich oczy bolą)...?
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    coberr
    Level 20  
    sprawdz dokładnie moc potrzebna dla spawarki na jej tabliczce znamionowej :) - coś mnie się zdaje ze te 800W to będzie triche za mało.

po drugie taka przetwornica musi byc "twarda"
    i raczej cięzko będzie
    jarek3
    Level 15  
    Na taką spawarkę potrzebujesz od 2 do 4 kW. Sam spawam podobną spawarką i przy zabezpieczeniu sieciowym 16 A (230 V) czasami bezpiecznik pada - a to wychodzi w przybliżeniu 3600 W.
    Co do przetwornicy o mocy 800 W za 150 zł to chyba Ci się nie uda kupić w takiej cenie.
    Sprawdź sobie tutaj: http://przetwornice1.republika.pl/cennik.htm
    ali04
    Level 11  
    rzecz w tym ze na spawarce nei ma poboru mocy, pisze tylko pobor pradu 23A. Posiadam przetwornice 150W w ktorej niesty przy pierwszej iskrze przepala sie bezpiecznik, tzn wlacze spawarke normalnie, ale gdy zaswiecam łuk bezpiecznik pada (15A samochodowy). Stad przypuszczam ze 800W moze by byla lepsza. Zaś co do cen to zdaje sobie sprawe jakie sa, zamieszczajac poosta tutaj licze na kogos kto ze starego szmelcu zrobi przetwornice nawet wielkosci TV i zechce ja sprzedac:P.
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65603233 i takie pytanko czy taki agregat wystarczy na spawanie? Pisze ze do 2KW... i zastanawiam sie nad kupnem...Obecnie cena jest 108 zl wiecej jak na 200 watpie zeby wyszla... bo po 300 sa nnowoczesne agregaty o podobnych parametrach..
    kupie przetwornice
    kupie przetwornice
    kupie przetwornice
    jarek3
    Level 15  
    To jest wojskowy agregat PAB 2/1/230 . W szczycie daje 10A przy 220V.
    Jak będziesz spawał elektrodą fi 1,5 mm to może pociągnie, ale nie jestem pewien. A cena jak na taki agregat jest dobra. Pytanie czy jest w pełni sprawny?.
    coberr
    Level 20  
    no to jezeli na spawarce masz podany pobórpradu - to nietrudno wyliczyć ze powinna ona zeżreć tyle przy 230V - co daje nam moc ok. 5,3KW (i to jest ABSOLUTNE minimum i to przypuszczam bedzie jeszcze za mało)

bedziesz potrzebował agregatu conajmniej 6-7KW aby zapewnić w miarę normalną pracę spawarki

(o ile przy takiej pracy spawarki agregat w ogóle wytrzyma )