Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo dziwne zachowanie

24 Mar 2020 19:32 138 10
  • Poziom 5  
    Witam, posiadam Renault Kangoo II, zauważyłem w moim samochodzie dziwną przypadłość, mianowicie samochód dotychczasowo palił mi ok 7.1l/100km, lecz ostatnio jak wychodze z samochodu to ma on tendencje do "kopnięcia" mnie prądem (przed tem tego nie było), a spalenie spadło do ok 6l/100km. Silnik to 1.5dci 86KM, moc nie spadła, silnik pracuje cały czas tak samo, niema problemów z odpleniem. Czy obniżone spalanie i to "kopanie" prądem ma coś wspólnego? Wiem że jest to wróżenie z fusów, ale jestem ciekaw.
  • Poziom 32  
    AlbertSt napisał:
    Czy obniżone spalanie i to "kopanie" prądem ma coś wspólnego?

Kopnięcie właściciela prądem to rekompensata samochodu za niskie zużycie paliwa . :lol:
    Niejeden by pewnie chciał żeby auto go kopało w zamian za litra paliwa na 100 . :shocked!:
    Nosisz ubrania z plastiku to potem tak się dzieje :cry:
  • Poziom 34  
    Elektrostatyka to straszna sprawa. Do płukania ciuszków użyć płynu antystatycznego.
  • Poziom 5  
    Ale właśnie chodzi oto, że mam 2 inne samochody i tamte mnie nie kopią tylko ten, dlatego jestem zdziwiony od czego to może być
  • Poziom 34  
    No przecież obaj ci napisaliśmy , Twoje ciuszki w samochodzie się elektryzują np jak pocierają się o fotel , kiedy wysiadasz z samochodu ładunek elektrostatyczny który zgromadził się na twoim ubraniu zostaje rozładowany co objawia się przeskokiem iskry. W latach 70 gdy były modne ciuchy z tworzyw sztucznych montowało się w samochodach paski antystatyczne aby ładunek odprowadzić do podłoża.
  • Poziom 26  
    To złużycie, to obliczone na podstawie przejechanych kilometrów na pełnym zbiorniku paliwa, czy wskazanie na zegarach?
    Zmieniałeś może koła?
  • Poziom 20  
    A pozostałe samochody mogą mieć tapicerkę z innego materiału. Mniej elektryzującego.
  • Poziom 26  
    Pogoda się zmienia a z nią ubrania i materiały z nich wykonane.
  • Poziom 5  
    Blicek napisał:
    To złużycie, to obliczone na podstawie przejechanych kilometrów na pełnym zbiorniku paliwa, czy wskazanie na zegarach?

Staram się zatankować zawsze do pełna ile się da, poczym zeruje licznik i przy nastepnym tanowaniu również tankuje ile się zmieści i obliczam średnie spalanie dzieląc ilość paliwa które wlałem przez ilość zrobionych kilometrów. Tankuję zawsze na tej samej stacji to samo paliwo.
    Blicek napisał:
    Zmieniałeś może koła?

Jak kupiłem samochód to kupiłem 4 nowe opony. Kół nie zmieniłem, cały czas jeżdżę na letnich.

Dodano po 4 [godziny] 10 [minuty]:

No nic, pojeżdze, zobacze czy spalanie utrzyma sie na poziome 6l/100, jeśli tak to będę bardzo zadowolony, zacznę ubierać jakieś mniej plastikowe ubrania i zobaczę czy problem ustąpi.
  • Poziom 43  
    Nie tylko sztuczne ciuchy. Jak masz na fotelach jakieś pokrowce z tworzywa sztucznego, to też może kopać. U mnie w jakimś z poprzednich aut, kiedyś takie miałem. Kopało mocno - zazwyczaj żonę, bo nosi sporo więcej ode mnie ciuchów z tworzyw sztucznych. Do dziś boi się dotykać metalowych elementów auta. :-)
    Co do spalania, to jak miałem Megane 2 1,5 dCi, to zimą średnio palił 6 l/100km a latem spalanie spadało nawet do 3, 6 l/100 km. Czyli im cieplej, tym mniej palił.
    Ponadto w mieści palił mniej jak w trasie, ale faktem jest ze w mieście mam lekką nogę a w trasie mam dość ciężką nogę. :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Suche powietrze, tworzywa sztuczne i taki efekt. Jeśli nie chcesz żeby Cie kopało robisz tak: chcesz wysiąść, otwierasz drzwi, wysuwasz lewą rękę i kładziesz na dachu tuż nad głową i wtedy spuszczasz lewą nogę na ziemię i wysiadasz z samochodu. Może trochę śmiesznie brzmi, ale zapewniam działa !.