Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Radio-budzik ELTA 4217, radio gra bardzo cicho.

24 Mar 2020 21:10 123 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Radio-budzik ELTA 4217, radio gra bardzo cicho.

Radio gra bardzo cicho. Potencjometr głośności wydaje się sprawny. Układ odpowiedzialny za radio to CD7613. Nie wiem jak go przetestować.
    Dodatkowo radio-budzik działa tylko na zasilaniu z gniazdka, na zasilaniu z baterii się nie uruchamia.
    Bardzo proszę o pomoc w naprawie. Jeżeli chodzi o przyrządy pomiarowe to mam słabej klasy multimetr.

Pozdrawam
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Bateria w tym modelu służy tylko do podtrzymywania zegara w razie braku zasilania sieciowego. Radio działa tylko po podłączeniu do 230V.
  • Poziom 2  
    Cześć,
    Dzięki za pomoc to wyklucza moje przypuszczenia co do problemów z zasilaniem. Przejrzałem notę katalogową układu CD7613. Radio-budzik ELTA 4217, radio gra bardzo cicho.
    Jak sprawdzić czy ten wzmacniacz mocy jest sprawny? Czy brak wzmocnienia w pośredniej częstotliwości mógłby skutkować tym, że radio gra tak cicho? Co warto lub należy jeszcze przemierzyć sprawdzić?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Sprawdź lub wymień kondensator 220µF między pin 12 układu CD7613 a głośnikiem.
    To będzie prawdopodobnie C28.
    Radio-budzik ELTA 4217, radio gra bardzo cicho.
  • Poziom 2  
    Strzał w 10! Kondensator do kosza. Zamontowałem 100uF(bo taki miałem) i wszystko działa jak należy :D
    Bardzo dziękuję za pomoc!