Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool WIC 3C26 P - błąd przy rozpoczynaniu mycia

24 Mar 2020 21:18 138 2
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam problem z w/w wymienioną zmywarką. Wszelkie problemy zaczęły się gdy przegniło dno zmywarki (defacto dwu letniej) i woda zaczęła się wydostawać na zewnątrz. Na całe szczęście dziura została zlokalizowana i załatana. Niestety zaczął się problem z elektroniką (możliwe, że dostała się do elektroniki choć przed jej uruchomieniem sprawdzałem czy jest wszędzie sucho). Mianowicie po włączeniu zmywarki do prądu od razu słychać strzelające przekaźniki.

Po włączeniu na wyświetlaczu czasem pojawia się liczba 9 (choć programów jest tylko 8) po wyłączeniu i ponownym włączeniu na wyświetlaczu jest możliwość wyboru programu. Po zamknięciu drzwi słychać sygnał rozpoczęcia pracy lecz zmywarka nie zaczyna cyklu a po pewnym czasie na wyświetlaczu pojawia się cyfra 11. Podzespoły zmywarki na tyle ile mogłem sprawdziłem i są sprawne (brak przerw w ciągłości przewodów, czujnik poziomu cieczy działa poprawnie pompki też). Panowie jakieś pomysły? Miał ktoś może podobny problem lub ma jakieś doświadczenie z elektroniką od tej zmywarki (elektronika to Indesit 0283 06 - zdjęcia w załączniku)
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Whirlpool WIC 3C26 P - błąd przy rozpoczynaniu mycia Whirlpool WIC 3C26 P - błąd przy rozpoczynaniu mycia
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Witam, 11 to bład hydrostatu. Przeczyść i powinno być ok.
    Ta 9 to może kod błędu 9 zawór dopływu wody otwarty.

Dodano po 1 [minuty]:

Zrób dokładniejsze zdjęcie modułu (całość).
  • Specjalista AGD
    mariusz840 napisał:
    Witam, 11 to bład hydrostatu. Przeczyść i powinno być ok.
    Ta 9 to może kod błędu 9 zawór dopływu wody otwarty.

Nie. Ponieważ: