Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wylaczenie immobilizera w citroen xsara picasso 2.0 hdi 2003r

24 Mar 2020 21:19 186 15
  • Poziom 3  
    Witam Was szanowne grono i zarazem prosze o pomoc gdyz nie moge sobie poradzic z wylaczeniem immobilizera w citroen xsara picasso 2.0 hdi 2003r.
    Poprostu uwalilem sterownik ecu podczas wgrywania zmodyfikowanego wsadu ecu,zakupilem juz ,,nowy,,uzywany sterownik ecu i teraz musze wylaczyc w nim immobilizer i za chiny nie wiem jak...
    Prosilbym o opis jak to zrobic krok po kroku,oczywiscie jesli wszystko pojdzie dobrze to moge zaplacic osobie ktora pomoze w tym temacie...

Pozdrawiam Was i prosze o pomoc.
  • Poziom 34  
    Jakim sprzętem do obsługi elektroniki dysponujesz? Jakie ECU tam siedzi?
  • Poziom 28  
    A możesz cos tam zgrać i wrzucić?
  • Poziom 3  
    Doktorr napisał:
    Jakim sprzętem do obsługi elektroniki dysponujesz? Jakie ECU tam siedzi?

Sterownik Edc 15
    Kable ktore mam to : tricore boot galletto,mpps v13,kabel diagnostyczny vag kkl,no i kabel galletto taki jak mpps...pewnie nic z tego sie nie nada...

Dodano po 2 [minuty]:

miroslaw wielki napisał:
    A możesz cos tam zgrać i wrzucić?

Tutaj wsad z ecu ori :
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Drogi są cztery. ożywić stary. wsadzić emulator immo. Zczytać pin z BSI i przy pomocy Diagboxa gokodować zakupione ecu. W zależności od tego co to za Edc 16 xx są sprzęty np Arbitus , które mogą zrobić immo of.
  • Poziom 3  
    Doktorr napisał:
    Drogi są cztery. ożywić stary. wsadzić emulator immo. Zczytać pin z BSI i przy pomocy Diagboxa gokodować zakupione ecu. W zależności od tego co to za Edc 16 xx są sprzęty np Arbitus , które mogą zrobić immo of.

A podpowiesz jak postawic na nogi stary ecu??? ten ze zdjecia uwalony przez bledny soft,wtedy problem z immo by poszedl w zapomnienie...
  • Poziom 34  
    Wylut programator wsady Virgin pin z BSI i sparować Diagboxem, Chyba że przed babraniem zachowałeś ori wsad do flasha. Wtedy wgrywasz ori na programatorze i maszyna pali.
  • Poziom 3  
    Doktorr napisał:
    Wylut programator wsady Virgin pin z BSI i sparować Diagboxem, Chyba że przed babraniem zachowałeś ori wsad do flasha. Wtedy wgrywasz ori na programatorze i maszyna pali.

Mozesz podrzucic jakis namiar na programator ktory masz na mysli???
    Oczywiscie tak jak napisales zgralem ori wsad z ecu ;)
  • Poziom 34  
    Nie obraź się ale cię nie stać ja jako podstawowy programator używam chiński programator za 1.5 k zł zamiast kupować programator do jednostkowego przypadku weź sterownik, wsad pojedź do gościa co się tym zajmuje skasuje cie pewnie ok 200 zeta i po bólu.
  • Poziom 3  
    Czy pojdzie go postawic na nogi mpps/em v13 po zlaczu obd2 w trybie slow?

Dodano po 2 [minuty]:

Doktorr napisał:
    Nie obraź się ale cię nie stać ja jako podstawowy programator używam chiński programator za 1.5 k zł zamiast kupować programator do jednostkowego przypadku weź sterownik, wsad pojedź do gościa co się tym zajmuje skasuje cie pewnie ok 200 zeta i po bólu.

O kur...cze az taki jest koszt programatora...nie mialem pojecia,moze faktycznie pojade z tym do fachowca ;)
  • Poziom 34  
    Moje badziewie to jest chińczyk . Kolega pracuje na markowym sprzęcie to trzeba to liczyć x4.
  • Poziom 3  
    Doktorr napisał:
    Moje badziewie to jest chińczyk . Kolega pracuje na markowym sprzęcie to trzeba to liczyć x4.

Ajjj to sporo $$$ trzeba zaplacic za sprzet,a do tego jeszcze trzeba miec wiedze na ten temat co jest bezcenne...

Dodano po 2 [minuty]:

A czy Mppsem v13 pojdzie go postawic po zlaczu obd2 w trybie slow Recovery Mode czy jest to nie realne?

Dodano po 28 [minuty]:

A jesli nie to czy macie ktos schemat podlaczenia mppsa do sterownika ecu na stole tzw ,pinologie???
  • Poziom 28  
    Masz offy z dwóch programów. Sprawdz je

Moderowany przez CameR:

Pliki z ImmoOff możesz wysłać na PW autora tematu.
    Regulamin wewnętrzny działu:
    Zabroniona jest dyskusja na tematy
    1-Omijania lub usuwania "immo" mogącego prowadzić do nielegalnego obejścia zabezpieczeń pojazdów.
    (...)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3502245.html

• Poziom 3  
    [quote="miroslaw wielki"]Masz offy z dwóch programów. Sprawdz je

Wyslij prosze na priv,moderator juz zablokowal...

Dodano po 2 [minuty]:

miroslaw wielki napisał:
    To jest pinologia. Ten wsad z czego czytałeś?
    29f400?

Dziekuje za pinologie ;)
    Sczytany z stera na zdjeciu...