Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE40K5500AW - Przyciemniony ekran z plamami

24 Mar 2020 22:11 201 2
 • Poziom 9  
  Witam,

  Telewizor SAMSUNG - LINK/ - niecałe 5 lat. Z dnia na dzień pojawił się problem jak w temacie - cały obraz jest mocno przyciemniony i bardzo nie czytelny. Dodatkowo przy lewej krawędzi widoczne plamy oraz gdzieniegdzie w dolnej części ekranu. Całość widoczna na zdjęciach (podłączony tymczasowo do PC do przedstawienia wyświetlanych kolorów):
  SAMSUNG UE40K5500AW - Przyciemniony ekran z plamami SAMSUNG UE40K5500AW - Przyciemniony ekran z plamami SAMSUNG UE40K5500AW - Przyciemniony ekran z plamami SAMSUNG UE40K5500AW - Przyciemniony ekran z plamami SAMSUNG UE40K5500AW - Przyciemniony ekran z plamami

  Dla porównania zdjęcie z aplikacji Netflix otwartej bezpośrednio na TV:
  SAMSUNG UE40K5500AW - Przyciemniony ekran z plamami
  Zauważyć można wspomniane plamy, przyciemnione postaci i wyblakłe "N" Netflixa. Dodam, że wszystkie zdjęcia robione z ustawionym podświetleniem na wartość maksymalną.

  To o co proszę to diagnozę - która część może być uszkodzona i ew. szacunkowy koszt naprawy. Mile widziane wskazówki i poradniki jak taką potencjalną część wymienić.

  Dziękuję i pozdrawiam
 • Poziom 40  
  Jaka matryca? Jeśli paski led ułożone są poziomo (tylko w Vestelu 40" spotkałem pionowo) to pewnie masz je częściowo uszkodzone. Jeśli podświetlenie krawędziowe diagnoza podobna. Obrazki fajne, konkretów brak, więc co do ceny nic nie da się sensownego napisać.
 • Poziom 24  
  Uszkodzone podświetlanie krawędziowe dodatkowo zabrudzona wewnętrzna warstwa matrycy .