Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Angielska maszyna, trudności ze znalezieniem łożysk igiełkowych

24 Mar 2020 22:14 234 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Nie mogę znaleźć na polskim rynku odpowiednich łożysk igiełkowych do starej angielskiej maszyny.Obecne są już mocno zużyte, nie wiem jak długo pociągną.Internet nie zna granic więc pomyślałem że może znajdzie się ktoś kto zna namiar lub może załatwić takie łożyska.Zapodaję zdjęcia z wymiarami, nie są najlepsze ale na zoomie można wszytko odczytać.
    Za pomoc jestem w stanie odwdzięczyć się materialnie.

• Poziom 39  
    Jeśli wymiary są calowe to trzeba mierzyć z większą dokładnością. Jeśli masz mikromierz to zmierz z dokładnością do 0.01mm.
  • Specjalista Automatyk
    Witaj

Kolego ja w takich przypadkach zabieram łożysko do sklepu który specjalizuje się tylko w takich asortymencie.
    Jeszcze się nie zdarzyło, aby nie poradzili sobie z dobraniem odpowiednika.
  • Moderator Samochody
    A ja natomiast, jeśli nie da się odczytać cechy na łożysku, szukam DTR maszyny - i szukam dopiero części po jej numerze z dokumentacji. Da się kupić nawet calowe łożyska.
  • Poziom 25  
    Poszukaj może internetowy sklep Stożek , lu ABS- Łożyska . W ABS-e zamawiałem do silnika Lurdes calowe wymiary za dwa tygodnie miałem na miejscu . Łożysko mierzył sam sprzedawca .
  • Poziom 11  
    Dzięki za porady,zacznę od odwiedzenia sklepów w swoim mieście.A jak nie wypali to będę kombinował.
  • Poziom 34  
    Ze swej strony mogę polecić hurtownię z Tarnowa
    http://www.cisph.com.pl/oferta
    W czasach, gdy pracowałem w UR, byłem tam częstym gościem i bardzo rzadko czegoś nie udało się załatwić w krótkim czasie.
    Kupowałem również u nich calowe łożyska, uszczelniacze do maszyn z UK, w tym wózków widłowych (nie mój temat, ale kolegów zaopatrywałem przy okazji, mieliśmy kilka polskich wózków z masztami hydraulicznymi na angielskich siłownikach).
    V.