Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 252 Combo - Wybór jeszcze szybszego pendriva

24 Mar 2020 22:58 54 2
  • Poziom 28  
    Posiadam odbiornik DVB Ferguson Ariva 252 Combo. Do niego jakiś czas temu kupiłem pendrive SanDisk Ultra USB 3.0 64GB. Ostatnio stwierdziłem, że ten pendrive sprawia problemy. Bardzo możliwe, że te problemy występowały od początku, ale nie zwracałem na nie uwagi.

Ja korzystam przede wszystkim z TimeShift, będę chciał też mieć możliwość nagrywania transmisji, z nagrywania nigdy nie korzystałem poza testami i próbami, które wypadły pomyślnie, ale testowałem tylko na stacjach w rozdzielczości 576i.

Przy odbiorze stacji w rozdzielczości 576i nie ma żadnych problemów, głównie takie stacje oglądam. Natomiast w przypadku stacji w rozdzielczości 1080i (jedną z nich jest Polsat News w DVB-T, prędkość transmisji wynosi 1015KB/s) zauważyłem następujące problemy:
    1. Jak włączę stację 1080i i zaraz po pojawieniu się obrazu chcę zmienić stację lub coś innego zrobić, to odbiornik nie reaguje na wciskanie przycisków na pilocie, muszę wciskać kilka razy, pomimo, że baterie w pilocie są dobre i celuję pilot prosto na odbiornik. Jak stacja jest wyświetlana przez kilka sekund i dłużej, to odbiornik reaguje na pilota, ale cały czas się zdarza, że nie reaguje.
    2. Co kilka minut pojawia się na ułamek sekundy komunikat, że dysk jest za wolny (czas wyświetlania komunikatu jest tak krótki, że nie zdążę go przeczytać w całości).
    3. Po błyśnięciu powyższego komunikatu zrobiłem na próbę cofnięcie (timeshift) i działał prawidłowo, jednak w momencie, w którym podczas emisji był wymieniony komunikat, z nagrania był wycięty ułamek sekundy transmisji, odtwarzanie zamroziło się wyświetlając komunikat, że dysk jest za wolny do odtwarzania.

Ponowne sformatowanie pendrive w odbiorniku nie rozwiązało problemu. Jak wyjąłem pendrive, to nie ma żadnych problemów z obsługą i działaniem odbiornika, oczywiście poza brakiem możliwości wstrzymywania, cofania transmisji i nagrywania audycji.

Na co zwracać uwagę i jak wybrać pendrive >=64GB do tego odbiornika? Na znanym portalu wypatrzyłem Samsung Plus 64GB USB 3.1 200MB/S. Czy naprawdę warto tyle wyłożyć i czy jest duża szansa, że będzie działać poprawnie? Posiadany pendrive miał chyba 100MB/S, więc to i tak aż nadto, w stosunku do bitrate nagrywanej stacji, ale chyba zaważył jakiś szczegół, którego nie jestem świadomy, a producenci go nie podają. Nie chcę znowu się naciąć.
    Czy dla pracy w odbiorniku ma znaczenie pojemność pendrive, poza oczywiście ceną i pojemnością? Chodzi o to, że przykładowo pendrive 32GB jest szybszy niż jego odpowiednik 64GB. Czy może lepiej kupić przenośny dysk SSD na USB zamiast pendrive (jednak jest to większa inwestycja, ale nie wiem, czy ma to sens)? Nie chcę wyrzucać pieniędzy na kolejne nośniki (i to takie z wyższej półki), które okazują się bezużyteczne w odbiorniku DVB.

• Poziom 43  
    Może z innej strony - brałeś pod uwagę że procesor i pamięć w odbiorniku nie wyrabiają?
    Zresztą odbiornik wyposażony w USB 2.0 więc na co Ci pendrive z USB 3.0 skoro i tak prędkości są zaniżane?
  • Poziom 28  
    sosarek napisał:
    Może z innej strony - brałeś pod uwagę że procesor i pamięć w odbiorniku nie wyrabiają?
    Zresztą odbiornik wyposażony w USB 2.0 więc na co Ci pendrive z USB 3.0 skoro i tak prędkości są zaniżane?

Komunikat jednoznacznie wskazywał na problem z podłączonym nośnikiem. Rozumiem, że wbrew pozorom jest możliwe, że jest to problem w samym odbiorniku i w takim przypadku jedynym sensownym rozwiązaniem jest zmiana odbiornika na nowszy model i posiadany pendrive będzie działać prawidłowo.