Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny NjuMobile. Jaki router?

24 Mar 2020 23:23 132 4
  • Poziom 3  
    Witam,
    Zdecydowałem się na internet mobilny z Nju Mobile (oferta 40gb za 29zł). Kupiłem do tego router TP-Link Archer MR200, jednak mam problemy z zasięgiem (cały czas jedna kreska, czasem wskoczy na dwie). I tutaj pojawia się moje pytanie: co robić? Czy kupić antenę zewnętrzną? Czy wymienić router na inny, póki jeszcze mogę oddać tego MR200? Jak antenę to jaką? Jak inny router to jaki? Dodam, że zmiana operatora nie wchodzi w grę. Telefon też mam z Nju i mam na nim 2-3 kreski w domu. Proszę o pomoc :)
    PS. Do najbliższego BTS od Orange mam 1,43km.
  • flexghzflexghz
  • flexghzflexghz
  • Poziom 3  
    matek451 napisał:
    A gdzie korzystasz z Orange i która to stacja bazowa, oczywiście MR200 do zwrotu , wart ze 100 zł, nie spełnia dzisiejszych wymagań sieci LTE polskich operatorów. Pokaż screena z aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=pl na telefonie i speedtest, test w domu i za oknem.

Wrzucam screeny. Pomiary speedtestem robiłem telefonem w dwóch pokojach (jeden trochę schowany, drugi od ulicy z wyjściem na balkon, tam jest najlepszy zasięg w domu). Z routera speedtest daje wyniki około 8-13Mb/s przy 1-2 kreskach. Adres: Darłowo, ul. Hubala.
    Internet mobilny NjuMobile. Jaki router? Internet mobilny NjuMobile. Jaki router? Internet mobilny NjuMobile. Jaki router? Internet mobilny NjuMobile. Jaki router? Internet mobilny NjuMobile. Jaki router? Internet mobilny NjuMobile. Jaki router?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Stacja bazowa NerW orks przy Franciszkańskiej 1 po refarmingu, dziala na niej na pewno LTE2100, LTE1800 i LTE800 Orange, mozliwe ze też LTE2600, sygnał na LTE800 słaby a na LTE2100 i LTE1800 własciwie szczatkowy, konieczna antena zewnetrzna kierunkowa i oczywiście zmiana routera.
  • Poziom 3  
    matek451 napisał:
    konieczna antena zewnetrzna kierunkowa i oczywiście zmiana routera.

A mógłbyś jakieś konkretne modele routerów i anten polecić? Nie znam się za bardzo na tym, a nie chciałbym kolejnych przedmiotów odsyłać :)