Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pobieranie 1mb/s przy internecie do 10 mb/s orange

24 Mar 2020 23:35 90 3
  • Poziom 8  
    Witam, chciałbym opisać problem który towarzyszy mi od jakiś około 2 lat ale dopiero teraz przeszkadza mi wystarczająco żeby poszukać odpowiedzi.
    Mam internet Orange do 10mb/s pobierania i do 1mb/s uploadu.
    w testach na speedtest i ookla to mniej więcej prawda (wstawię skriny)

Moi problem polega na tym że, każda aplikacja czy to Steam, Origin, Battlenet i inne takie pobierają gry z prędkością max. 1,2mb/s
    wydaje mi się że to powinno być chociaż trochę więcej :/

Jestem połączony po kablu z routerem funbox 2.0, moja karta sieciowa to:Qualcomm Atheros AR8171/8175 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)

próbowałem szukać jakiś opcji w ustawieniach routera i zmieniać jakieś ustawienia w samej karcie sieciowej ale na nic się to zdało.
    próbowałem też zmieniać serwery pobierania na steamie.

Proszę serdecznie o pomoc bo mam do pobrania dosyć dużo plików a w takim tempie to zajmie wieczność.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Krakowskyyy napisał:
    Moi problem polega na tym że, każda aplikacja czy to Steam, Origin, Battlenet i inne takie pobierają gry z prędkością max. 1,2mb/s
    wydaje mi się że to powinno być chociaż trochę więcej :/

No a owe 1,2Mb/s x 8 to ile jest?
    Krakowskyyy napisał:
    próbowałem szukać jakiś opcji w ustawieniach routera i zmieniać jakieś ustawienia w samej karcie sieciowej ale na nic się to zdało.
    próbowałem też zmieniać serwery pobierania na steamie.

Na nic się nie zda.
    Krakowskyyy napisał:
    Proszę serdecznie o pomoc bo mam do pobrania dosyć dużo plików a w takim tempie to zajmie wieczność.

Pomoc w czym skoro wszystko działa jak należy?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Pobieranie z reguły pokazuje w MB/s więc jak masz 1,2MB/s to oznacza około 9,6Mb/s czyli w ramach tych prędkości co masz , sprawdź jednostki.
  • Poziom 8  
    Już rozumiem, czyli miałem problem ale nie z siecią xD

dzięki za wytłumaczenie :)