Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KCF201V-A - Ukruszony element

25 Mar 2020 00:05 177 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam 2 głowice UKF z radia samochodowego KCF201V-A i FE309-A16. Obie miały ten sam element w tym samym miejscu.
    Chcę dokupić te 2 elementy do nich, które się rozkruszyły. Są to najpewniej jakieś cewki z regulacją, ale nie znam się za bardzo. Byłem w 2 sklepach z elektroniką, ale nie mają takiego elementu i nie powiedzieli mi nawet jak się to fachowo nazywa, a chciałbym takie gdzieś kupić. Zaznaczyłem na ŻÓŁTO na zdjęciu ten element. Nie wiem nawet jaką ma wartość jeśli to cewka.

Jeśli się nie da już tego kupić obecnie to czy można coś zrobić domowym sposobem, aby ta głowica działała?

Wiem na pewno, że to "tylko" ten element jest brakujący, bo "na krótko" radio grało zanim się to rozkruszyło..

Proszę Was o pomoc.

KCF201V-A - Ukruszony element KCF201V-A - Ukruszony element KCF201V-A - Ukruszony element
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jest to filtr pośredniej częstotliwości 10.7 MHz. Raczej nie do dostania. Wpisz - głowica gloria .
  • Poziom 18  
    rudmar02 napisał:
    2 elementy do nich, które się rozkruszyły

Przez kilkadziesiąt lat naprawiania, jeszcze nie widziałem by taki filtr "rozkruszył się" samoistnie.
    Podejrzewam, że nawet po zamontowaniu nowego filtra, radio nadal będzie miało problem z automatycznym wyszukiwaniem i odbiorem stacji radiowych.
    Usterki tych głowic polegają na mikro pęknięciach (tzw. zimnych lutach) w punktach lutowania cewek.
  • Poziom 27  
    Tego typu {ceramiczne} się nie nadają. Powinien być tak zwany indukcyjny.