Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polecana antena do lte sieć plus

25 Mar 2020 05:55 114 10
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie i dziękuję wszystkim za pomoc mieszkam w miejscowości cyganówka powiat Garwolin potrzebuje dobrać antene routera huawei B525 do lte sieć plus w swojej okolicy sa 2 bts ok 8km i ok 2km tylko mam wokół siebie lasy proszę o pomoc naktóry nadajnik ustawić i oczywiście jaką antene dziękuję pozdrawiam
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    A czym się kierowałeś w wyborze najgorszego operatora mobilnego w Polsce i jakie masz z nim problemy, jaki router od Plusa, jakie parametry sygnału na LTE1800 a jakie na LTE900, jakie prędkości ? Nie licz na wiele, nawet z anteną.
  • Poziom 9  
    Powiem tak mialem przed plus mialwm Orange porażka tmobile jeszcze większa porażka plus okazał sie lepszy ale czy najlepszy? Na pasmach niestety nie znam się ktore jest lepsze na lokaknej antenie mam ok 10mb/s speed test pobierania a wysylkania ok 2mb/s kreski w router 2-3 pisze lte+ jakiś rok temu mialem anteny na dachu ale pordzewiały uchwyty kable sparcialy itd. Warunki atmosferyczne ich dorobiły swego czasu pobierania miałem ok 70mb/s wysyłania ok 25mb/s
  • flexghzflexghz
    Najblizsza stacja bazowa Plusa stoi w lesie, nie wiedzieć zresztą czemu w Wildze na Spacerowej, te 2 km to przez las , na niej zasięgowa wydmuszka udająca LTE czyli LTE900 AERO2 NA 5MHz pasma i LTE1800 AERO2 na 20MHz, zasięg w domu pewnie na LTE900 i szczatki na LTE1800, chciałbym zobaczyć te 10Mb/s w speedteście w godzinach 19-23. Masz pewnie B525 skoro jest agregacja pasm LTE+. Do tego screeny z aplikacji na Windows https://drive.google.com/drive/folders/1K1-S4ygFsS9GNdXmcEy4dQ9smsP8ksL4 po zalogowaniu się w niej na router jesli to Huawei, aplikacja pozwala sprawdzić po kolei LTE1800 i LTE900 oraz ich agregację, na Android jej odpowiednikiem jest http://www.mediafire.com/file/79obbe81eufdt7t/Huawei_Manager_1.2_PL.apk/file Sprawdź po kolei LTE1800, LTE900 i ich agregację, pokaż screeny z aplikacji i speedtesty na nich. Jaka antene miałeś dotychczas?
    A co do innych operatorów to stacje bazowe mają dalej ale sytuacja terenowa po drodze do ciebie jest lepsza, mają stacje bazowe w Wildze czyli NetWorks i Play oraz w Stoczku kolejna stacja Play/, no i oczywiście kilka pasm LTE na tych BTS-ach.
  • Poziom 9  
    Ok postaran sie zrobić testy jak najszybciej a antena to płetwa razy 2 atk 502 czy coś takiego nie pamiętam ( wczoraj ok 21 były te 10mb) a i z plusem chce zostać bo mam telefon w tmobile to zasięg czy to w domu czy na zewnątrz mam 2 kreski niby lte a nie mogę dobrze rozmawiać przerywa połączenie a internet to naprawdę porażka zmienialem telefon itd. Dzwoniłem do operatora odpowiedź nie są w stanie naprawić za mała moc? Kupilem starter plus jest niesamowicie
  • Poziom 9  
    [center]Polecana antena do lte sieć plus

Dodano po 1 [minuty]:

automat

900 mhz

1800mhz

proszę o ewentualne korekty jak ustawić zęby było najlepiej i stabilnie

dziekuje
    Te parametry sygnału na LTE1800 są dostateczne a na LTE900 dobre, testy na samym B525 w domu czy z tymi ATK-502? LTE900 nie warte uwagi ale to norma, sytuację ratuje LTE1800 ale on jest tez już przytkane, DL<<UL. W agregacji tylko LTE zapewnia sensowne prędkości. LTE900 nie wnosi do niej prawie nic. Powtórz speedtesty i pokaż wyniki o tej porze.
    Prędkości skaczą ale to normalne, LTE1800 juz przeciązone, na LTE900 nie warto nic inwestować , skup się na LTE1800 czyli antena na 1800-2100MH ale na mega prędkości nie licz, te 20MHz pasma to też za mało. Plus to nie jest operator hojnie budujący sieć.
    Przetestuj Play, ma BTS na Puławskiej 8 w Wildze.