Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autko dla dziecka 12v GAUCHO

25 Mar 2020 08:47 141 4
  • Poziom 2  
    Witam potrzebuje schemat podłączenia autka na akumlator z dwoma silnikami 12v żeby było można jechać do przodu i do tyłu ,szybko lub wolno z pedałem gazu . Z góry dziękuję .
    Mam taki schemat. Autko dla dziecka 12v GAUCHO
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Moderator HydePark/Samochody
    Schemat jest poprawny. Przy jeździe szybkiej silniki są połączone równolegle, przy wolnej szeregowo. Zmiana kierunku odbywa się poprzez odwrócenie biegunowości zasilania silników.
    Grabiksg napisał:
    z pedałem gazu

Pedał gazu, to w tym przypadku zwykły włącznik mono-stabilny.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    A jeszcze jedno pytanie jest tam włożony akumlator 12v od samochodu osobowego jak zrobić żeby się nie grały przewody lub przełącznik.
  • Pomocny post
    Moderator HydePark/Samochody
    Grabiksg napisał:
    jest tam włożony akumlator 12v od samochodu osobowego jak zrobić żeby się nie grały przewody lub przełącznik

Wymienić przewody na takie o większym przekroju, i użyć włączników/przełączników na wyższy prąd znamionowy. Nie zapomnij także o bezpieczniku, powinien być jak najbliżej akumulatora.
    Używanie akumulatora samochodowego to proszenie się o kłopoty. Zresztą największym słabym punktem tych zabawek, są właśnie kiepskiej jakości włączniki/przełączniki i cienkie przewody.
  • Poziom 2  
    Dzięki myślałem żeby gdzieś włożyć przekaźniki.

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

Jeszcze raz witam pytanie czy jak dodał bym do tego schematu przekaźniki to jak je tam podłączyć i czy będzie ok.pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 28 [minuty]:

Czy jest ktoś w stanie odp na moje zapytanie. Z góry dziękuję.