Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najnowsze wzmacniacze transimpedancyjne firmy MACOM do sieci do 800G

ghost666 25 Mar 2020 09:31 291 5
 • Najnowsze wzmacniacze transimpedancyjne firmy MACOM do sieci do 800G
  Firma MACOM Technology Solutions poinformowała o wprowadzeniu do handlu dwóch nowych wzmacniaczy transimpedancyjnych zoptymalizowanych do zastosowania w systemach optycznych w aplikacjach sieciowych od 100 Gb/s do 800 Gb/s. Nowe wzmacniacze są dostępne w obudowach typu flip-chip i w postaci krzemowych chipów do bezpośredniej integracji. Zapewnia to dużą elastyczność we wdrażaniu nowych wzmacniaczy w modułach optycznych QSFP, QSFP-DD i OSFP.

  Szybka ewolucja w kierunku łączności jednopasmowej 100G i wielopasmowej 200G, 400G i 800G zwiększa zapotrzebowanie na wydajne i energooszczędne komponenty optyczne, potrzebne do maksymalizacji gęstości pasma w serwerowniach, świadczących usługi w chmurze itp. Rozszerzona rodzina wzmacniaczy transimpedancyjnych firmy MACOM, uzupełniona została o kompleksową ofertę komponentów d najszybszych sieci. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, ma to pomóc jej klientom przyspieszyć przejście do najnowszych standardów prędkości transmisji.

  Układ MATA-05817 zapewnia niski poziom szumów typowo poniżej 2 µA RMS i obsługuje pasmo do 35 GHz. Wzmacniacz ten dedykowany jest do obsługi łącz optycznych o wysokiej przepustowości i bardzo niskim poborze energii zasilania. Dzięki temu zoptymalizowany jest do pracy w interkonektach optycznych systemów o wysokiej gęstości. Urządzenie to jest przeznaczone do odbiorników optycznych 50G, 100G, 200G i 400G z wykorzystaniem wielopoziomowej modulacji, takiej jak PAM4.

  Z kolei wzmacniacz MATA-38134 to poczwórny wzmacniacz transimpedancyjny, również kompatybilny z modulacją PAM4. Układ charakteryzuje się prędkością do 56 GBaud. Wzmacniacz ten posiada system automatycznej regulacji wzmocnienia z zintegrowaną pętlą AGC. Dzięki bardzo niskiemu poborowi prądu i kompaktowej obudowie z wyprowadzeniami w rastrze, możliwe jest umieszczenie dwóch takich urządzeń w pojedynczej obudowie QSFP-DD, co umożliwia budowę aplikacji o przepustowości do 800 Gb/s.

  Oba urządzenia posiadają wskaźnik siły odbieranego sygnału do wyrównania mocy oraz interfejs I²Cdo monitorowania i kntroli przepustowości, amplitudy wyjściowej, wartości szczytowej, wzmocnienia i innych parametrów układu.

  Źródło: https://www.powerelectronicsnews.com/macom-new-transimpedance-amplifiers-covering-100g-to-800g-applications/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9662 postów o ocenie 7751, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • flexghzflexghz
 • #2
  Miray
  Poziom 5  
  Czy te wzmacniacze nadają się do sieci 5G o częstotliwości 60 Ghz?
 • flexghzflexghz
 • #3
  suj
  Poziom 10  
  Miray napisał:
  Czy te wzmacniacze nadają się do sieci 5G o częstotliwości 60 Ghz?


  Nie, do toru radiowego o takim paśmie są inne elementy. Wzmacniacze transimpedancyjne zazwyczaj znajdują zastosowanie z fotodioda odbiorczą w torze transmisji sygnału optycznego.
 • #4
  Miray
  Poziom 5  
  Czyli tych wzmacniaczy używa się do sygnałów transmitowanych światłowodami?
 • #5
  suj
  Poziom 10  
  Tak, taki wzmacniacz to pierwszy element toru odbiorczego przy transmisji optycznej zaraz za fotodiodą przetwarzającą światło na sygnał elektryczny.
 • #6
  Miray
  Poziom 5  
  W sumie dobrze wiedzieć, bo dla mnie przez długi czas nauki w technikum najbardziej skomplikowaną rzeczą w elektronice było dobranie rezystorów do wzmacniacza opartego o tranzystor bipolarny. Na studiach doszło trochę fajnych zagadnień jak energoelektronika w tym tranzystory IGBT. Dodatkowo jak dowiedziałem się czym jest PLL i że można właściwie ,,mnożyć" częstotliwość sygnału, zamiast tylko ją dzielić to na nowo wróciła mi pasja do elektroniki. Ale póki nie uzbieram na jakiś konkretny oscyloskop to muszę się skupić na czymś innym.