Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym jest Hailo i czemu zebrało aż 60 milionów dolarów na rozwój chipu AI

ghost666 25 Mar 2020 09:59 612 0
 • Czym jest Hailo i czemu zebrało aż 60 milionów dolarów na rozwój chipu AI
  Firma Hailo, z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu, właśnie zebrała 60 milionów dolarów od inwestorów w drugiej rundzie finansowania. To zwiększa całkowite finansowanie firmy do poziomu 88 milionów dolarów, które wykorzystane zostaną do sfinansowania takich rzeczy, jak produkcja i komercjalizacja nowego chipa firmy, Hailo-8. Pieniądze zostaną również wykorzystane na dalszy rozwój sprzętu i oprogramowania.

  Oprócz wzmocnienia zaufania, które firma uzyskała dzięki udanym kampaniom finansowania, Hailo otrzymało wiele pochwał za swój procesor Hailo-8. Został on opracowany dla urządzeń brzegowych i końcowych. Powstał on w maju 2019 roku. Technologia wykorzystuje zastrzeżoną architekturę, w której obliczenia, pamięć i bloki kontrolne są mieszane w układzie razem. Oprogramowanie przydziela sąsiednie bloki do pracy na każdej warstwie sieci neuronowej, która zależy od wymagań obliczeniowych i pamięciowych danej warstwy. Procesor oferuje do 26 TOPS przy 2.8 TOPS/W do akceleracji wnioskowania w systemach AI w urządzeniach brzegowych i końcowych.

  "Jesteśmy pod wrażeniem produktu i zespołu Hailo i wierzymy, że ich nowatorski procesor głębokiego uczenia maszynowego pomoże w rozwoju różnych aplikacji Przemysłu 4.0" komentuje Kurt Kaltenegger, szef ABB Technology Ventures. "Z niecierpliwością oczekujemy połączenia rozwiązania Hailo z naszą technologią przemysłową. Jest to ważny element układanki, który napędza cyfrową transformację przemysłu".

  Nowe rynki, takie jak analityka wideo dla aplikacji bezpieczeństwa, sprzedaży detalicznej i kontroli dostępu, wymagają obecnie akceleratorów AI, instalowanych w pobliżu kamer czy też w koncentratorach danych, gdzie łączone są kanały danych wielu kamer. Dzieje się tak, ponieważ aplikacje te wymagają zdolności do analizy wielu strumieni wideo w wysokiej rozdzielczości przy niskim poborze mocy. Przemysł 4.0, jak mówi Danon, jest kolejnym ważnym trendem, w którym sztuczna inteligencja pełni istotną rolę w zakresie kontroli linii produkcyjnej i automatyki przemysłowej. "Zakres możliwości AI stale rośnie" mówi Orr Danon, CEO firmy Hailo. "Różne branże i różne zastosowania w wielu branżach… to bardzo zachęcające dla firmy, która rozwija procesory AI".

  "Uważamy, że wciąż istnieje wiele obszarów, w których możemy udoskonalić naszą podstawową technologię i podstawową architekturę, aby poprawić naszą pozycję, jaką mamy obecnie w stosunku do konkurencyjnych architektur" powiedział CEO spółki. "Ponieważ jest to tylko pierwsza generacja technologii, spodziewamy się ciągłego doskonalenia naszych rozwiązań w nadchodzących latach. (...) Nie próbujemy wycisnąć więcej z bardzo dojrzałej technologii, ale stosujemy całkowicie nowe podejście, w którym można wdrażać innowacyjne pomysły" dodaje Danon.

  Źródło: https://iot.eetimes.com/who-is-hailo-and-why-did-they-just-get-60m-for-their-ai-chip/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9662 postów o ocenie 7751, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • MetalworkMetalwork