Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Talea SUP032AR - Wyciek wody, mało kawy

25 Mar 2020 10:47 99 2
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z Ekspresem Saeco Talea Touch SUP032AR. Problem polega na tym, że jakiś miesiąc temu ekspres zaczął robić coraz mniej kawy, zbiornik ociekacza szybko się zapełniał, nagle ekspres się zablokował i po weryfikacji okazało się, że od zaparzacza został oderwany element w który wchodzi zawór gorącej wody. Po demontażu zaworu gorącej wody okazało się, że jest on skrzywiony. Wymieniony został cały zaparzacz na nowy oraz zawór gorącej wody na nowy. Ekspres zaczął działać ale niestety dalej występują wycieki wody do ociekacza oraz kawa jest robiona w małej ilości. Po ok 100 kawach rozebrałem ekspres i zauważyłem, że zawór gorącej wody znowu jest skrzywiony (mniej ale jednak). Wyciek wody występuje wg. mnie na połączeniu zaworu gorącej wody oraz zaparzacza - starałem się uruchomić ekspres bez obudowy i obserwować.

Proszę o pomoc i poradę od osób bardziej doświadczonych, w załączniku dołączam zdjęcia starego i nowego zaworu. Zastanawiające jest też dla mniej budowa nowego i starego zaworu, nowy posiada dodatkowe elementy.

• MetalworkMetalwork
  • Poziom 24  
    Powinieneś mieć taki ja na dolnym zdjęciu. Górny ma dodatkowo zaworek który w twoim ekspresie jet zbędny.
  • Poziom 16  
    Witam. Obstawiam, że problemem jest tzw elektrozawór upustowy, a właściwie jego końcowa część o nr: 20000592. Znajduje się za bojlerem😉. Wewnątrz tego elementu znajdują się dwa zaworki każdy w odpowiednim kierunku, jeśli są zamienione to woda będzie się sączyć do tacy i odkrztałcać zawór z foto. Należy rozebrać i wyczyścić, a najlepiej wymienić komplet. Przed wymianą należy przepłukać bojler z osad9w i odkamienić ekspres. Jeśli w/w element posiada oryginalnie wspomniane zaworki to zawór z fotki nie powinien posiadać iglicy z suwakiem😁. To tak w skrócie . Mam nadzieję, że temat uda się ogarnąć. Pizdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Wkradł się błąd. Zaworki nie zamienione a ZAKAMIENIONE. Pozdrawiam