Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - przekreślenie tekstu

25 Mar 2020 11:48 210 12
  • Poziom 3  
    Witam,

w formule "jeżeli" do przypisanej wartości prawda i fałsz chcę zrobić odwołanie do komórki z tekstem, który jest częściowo przekreślony. Odwołanie działa, lecz wyświetlany tekst nie posiada przekreśleń. Czy mogę zrobić to w innym sposób ewentualnie coś zmienić, tak aby wyświetlany tekst był sformatowany jak w żródle?

Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Musisz odpowiednio sformatować komórkę docelową. Formuła wstawia wartość a nie przenosi formatowania.
  • Poziom 3  
    hmm... ale jak odpowiednio to sformatować, aby część tekstu było przekreślone?
  • Poziom 38  
    W pasku formul zaznaczasz dany fragment tekstu i na pasku wybierasz odpowiednie formatowanie.
  • Moderator Programowanie
    Chyba nie ma sposobu przeniesienia formatu tekstu formułą. Nie wiem jak to jest w najnowszych wersjach Office.
    Będzie trzeba napisać procedurę zdarzeniową (copy/paste).
  • Poziom 3  
    Przyznam, że jestem laikiem w tym temacie ale bardzo mi na tym zależy. Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl, bardziej nakierunkować?
    Zależy do czego odwołuje się twoja funkcja JEŻELI. Przydałby się arkusz z przykładem w załączniku...
    W kod arkusza wklej takie coś:
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 3  
    dziękuję Ci bardzo. Chciałbym powiedzieć, że działa ale jak na razie to mi nic z tego nie wychodzi albo po prostu nie wiem jak to dokładnie uruchomić. Wieczorem będę się starał to ogarnąć i dam znać.
  • Poziom 3  
    Jeszcze raz Ci dziękuję. Ostatnim krokiem mojego toku myślenia miało być połączenie excela z wordem poprzez korespondencję, ale word i tak nie widzi sformatowanego tekstu czyli w moim przypadku przekreślenia. Chciałem poprzez dodanie tej formuły jeszcze bardziej usprawnić sobie pracę ale widzę, że w tym przypadku jest to nie możliwe.
  • Poziom 33  
    Ode mnie jeszcze propozycja "pseudofunkcji", napisanej w VBA i obsługiwanej przez zdarzenie Calculate. Wywołanie jak funkcji, ale wynik musi być wyświetlony w innej komórce. W tym przypadku wywołanie ma składnię:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    W przykładowym pliku funkcja jest wpisana w K4, a wynik w K6.
    Kod znajduje się częściowo w module uniwersalnym, a częściowo w module arkusza.
    Załącznik z rozszerzeniem .xls ze względu na ograniczenia Forum. Można sobie zapisać jako .xlsm, ale musi być format obsługujący makra.