Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór tranzystora jfet do układu

25 Mar 2020 11:51 180 8
  • Poziom 5  
    Witam.
    Chciałbym dobrać tranzystor jfet. jego napięcie zatkania bramki najlepiej jeśli wynosiło by 12V. prąd źródło dren 0,5A a napięcie 12V.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    O dzielnikach napięcia Kolega słyszał? Typowy J-FET ma Vgs_off to -0,5do -8V. Gorzej z prądem, w ogólnie dostępnych może osiągać 150mA (PMBF4393 lub IF9030). Wypadałoby połączyć w układ hybrydowy z bipolarnym.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 5  
    Nie o dzielnikach nie słyszałem. To chyba dam przekaźnik.
  • Poziom 43  
    Dlaczego chciałeś dać JFETa?
  • Poziom 5  
    Bo to taki mini przekaźnik.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Cytat:
    Bo to taki mini przekaźnik
    Pozostałe tranzystory też tak można nazwać. Nawet bardziej zasługują bo jest duży wybór tranzystorów dużej mocy MOSFET i BJT, a JFETów nie ma.
  • Poziom 5  
    To jest jakiś MOSFET o parametrach które potrzebuję?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na 0,5A 12V będzie dużo do wyboru, powiedz mi jeszcze jakie masz napięcie sterujące, czy chcesz załączać, plus czy masę.
    Można kupić N-MOSFETy normalnie włączone (z kanałem zubożonym), którym trzeba podać ujemne napięcie żeby wyłączyć - czyli tak jak w JFETach, popularniejsze są normalnie wyłączone (z kanałem wzbogacanym) załączane napięciem dodatnim względem źródła. Oczywiście są jeszcze P-kanałowe MOSFETy w których napięcia podaje się odwrotne niż w N-kanałowych.
  • Poziom 5  
    Napięcie sterujące też 12v lub jeśli nie ma to 6V. Ma się zamykać jak dostanie prąd. Plus chce załącza ć.