Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c4 2.0 hdi 136 km - Węzyki podciśnienia przepustnica

25 Mar 2020 12:42 126 10
  • Poziom 16  
    Witam

Szanowni koledzy proszę o pomoc , wyjmowałem rozrusznik (szczotki się skończyły)
    i aby było wygodniej zdemontowałem przepustnicę , przy okazji wyczyściłem i teraz
    przy montażu przepustnicy dwa wężyki wiem gdzie podłączyć - zaworki membranowe , ale gdzie podłączyć pozostałe dwa wężyki z jednej i drugiej wiązki wężyków .
    Dodam zdjęcia aby było łatwiej
  • Poziom 39  
    Przecież nawet na zdjęciu widać że są różnej długości i nie da się pomylić. Wmontuj przepustnicę i będziesz widział jak były.
  • Poziom 16  
    No nie tak do końca kolego .

Dwa wężyki z prawej (na zdjęciu) wchodzą na grzybki zaworu górnego i dolnego i tu jest ok średnica i długość pasuje wężyków.

Wężyki z lewej strony na zdjęciu gdzie je podłączyć .

edytowałem na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono podłączone wężyki 2 z prawej strony .
    Czy wężyki z lewej strony są podłączone do zaznaczonego na żółto na zdjęciu .
    tak byłoby logiczne , z tym że nie pasują średnice wężyka .
  • Poziom 39  
    Brakuje zaworka sterującego lub puszki zasobnika podciśnienia
  • Poziom 12  
    Mam volvo z takim silnikiem i w miejscu zaznaczonym na żółto nie mam wpiętej rurki.
  • Poziom 34  
    Potwierdzam tam ma być bez wężyka.
  • Poziom 16  
    Witam

Dziękuje kolegom za odpowiedzi .
    Znalazłem miejsce gdzie są podłączone wężyki .
    Dla potomnych na za znaczonym miejscu do dolnego podciśnienie z trójnika i 1cm wyżej znajduje się drugie podłączenie
    wężyka .
    Dziękuje i pozdrawiam Citroen c4 2.0 hdi 136 km - Węzyki podciśnienia przepustnica
  • Poziom 13  
    Dla potomnych jak nie masz pamięci foto to se pstryknij zdjęcie telefonem przed demontażem i git se potem poskładasz
  • Poziom 16  
    Luzik e34 - luzik
    Jak będziesz robił rozrusznik (wyciągał) w tym aucie to zobaczysz później dopiero że coś się" z suneło " ,
    plątanina kabli ,wężyków . Telefonem nie zrobisz zdjęcia ,liche podejście bardziej po "palcu"

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Nie pije do ciebie sam prowadzę warsztat mechaniki ale jak widzę makarony na silniku to cyk fotka a potem wiem co gdzie:D

Dodano po 3 [minuty]:

Też pozdrawiam .wdało się:D
  • Poziom 16  
    Ok .
    Pozdrawiam i zdrówka życzę .
    Temat do zamknięcia