Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AEG-Electrolux Favorit 88420VI - po otwarciu drzwi wybija bezpiecznik

25 Mar 2020 13:31 126 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem jest chyba nietypowy (nie znalazłem go na żadnym forum). Zmywarka przy zamkniętych drzwiczkach działa normalnie, po skończonym myciu naczyń lekko uchylam drzwiczki i wyłączam przycisk zasilania i jest ok, ale później przy większym uchyleniu drzwi ok. 30 stopni słychać trzask i wywala bezpiecznik w domu. Rozebrałem drzwiczki i obudowę pod nimi, rozkręciłem izolację na całej wiązce przewodów między drzwiami, a obudową, żadnych uszkodzeń, wszystko jak nowe (zmywarka ma 3 lata). Pod zmywarką sucho. Podłączyłem do gniazda (nie włączony start) uchylam drzwi 30° i.... bezpiecznik, ale teraz widać, że zwarcie jest gdzieś głębiej pod zmywarką, tam przewody się już nie poruszają. Czy ktoś się spotkał z takim zjawiskiem? Może coś podpowiecie?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Masz oświetlenie Led? Jeżeli tak ściągaj prawy bok i działaj.
  • Poziom 2  
    Oświetlenie od dawna mrugało a od jakiegoś czasu przestało działać nie wiem czy tam jest led. sprawdzę dopiero wieczorem
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    wulkanszczecin napisał:
    Oświetlenie od dawna mrugało a od jakiegoś czasu przestało działać nie wiem czy tam jest led. sprawdzę dopiero wieczorem

Skoro mrugalo trzeba było reagować a nie na koniec 🤔
  • Poziom 2  
    Mądry Polak po szkodzie...Nie mógł mi Pan to powiedzieć jak migała? Tak poważnie to miał Pan rację, zwarcie powodowała lampka led wszystko w niej popalone na razie odłączyłem przewody zasilające i ZMYWARKA DZIAŁA ! Woda dostawała się przez uszczelkę pod lampką, Fabrycznie nie jest to dobrze przemyślane trzeba zastosować nieco grubszą uszczelkę a klosz chyba powinien być szklany, ten plastikowy pod wpływem temperatury się zdeformował, nagrzałem opalarką poprostowałem jest ok. Uszczelka przylega ale słabo dlatego poszukam troszkę grubszej. Wstępnie przekopałem allegro i olx lampki takiej nie znalazłem, gdzie tego szukać? Bardzo dziękuję za pomoc.