Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS LATTE SMART EA860E - ciągły komunikat "automatyczna konserwacja"

25 Mar 2020 16:39 147 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam ekspres do kawy firmy KRUPS. Przy włączeniu go pojawia się ciągle komunikat "konieczne napełnienie ekspresu" trzeba włożyć dysze i zaczyna się proces automatycznej konserwacji.
    Jak zakończy jeden proces to trzeba ponownie powtarzać i tak cały czas.. 😕
    Proszę o pomoc co mam z tym zrobić.
    Czy mogę sama to naprawić?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam. Obstawiam dwa problemy.
    Tłok kotła nie jest wypychany do góry
    Brak informacji z przepływomierza
    Warto sprawdzić😉
  • Poziom 2  
    robsons10

odnośnie tego co Pan pisze..
    zauważyłam, że nie opada dużo (tłok kotła) ani się nie podnosi ta część o której Pan wspomniał.. przeważnie jak robiłam kawę to słychać było jak odskakuje - dźwięk dosyć wyraźny.. a teraz jak odkręciłam to ledwo się zniżył i minimalnie podniósł.. nie wiem czy tak jest prawidłowo 😏

poza tym ledwo woda leciała... więcej pary..

jeśli problemem jest rzeczywiście ta część to co mogę zrobić?
    Czy tylko serwis mi zostanie? 😏
    KRUPS LATTE SMART EA860E - ciągły komunikat "automatyczna konserwacja"
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Na zdjęciu to tłok prasujący ( biały z dwiema czarnymi uszczelkami), to nie o nim pisałem, ale jeżeli ledwo co się porusza to oznacza, że jest problem z przepływem wody, za mało w obiegu i dlatego jest ciągle test. Proszę zdemontować filtr ze zbiornika wody jeśli był montowany, zerknąć czy w gnieździe pod zbiornika niema jakiś zanieczyszczeń itd.. przepływomierz...lecz to już ingerencja wewnątrz urządzenia...
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za wskazówki.
    spróbuję zajrzeć bardziej do środka - jeśli mi się uda.. 🙂

Dodano po 22 [minuty]:
  • Poziom 2  
    Udało się!! 😁
    Na załączonych zdj. pokaże co musiałam wyjąć i dobrze oczyścić.. (wężyki też)
    KRUPS LATTE SMART EA860E - ciągły komunikat "automatyczna konserwacja" KRUPS LATTE SMART EA860E - ciągły komunikat "automatyczna konserwacja"

Dodano po 3 [minuty]:

Jak na razie działa - zobaczymy jak długo 🙂
    Dziękuję za pomoc. 🙂
  • Poziom 16  
    Gratuluję. To właśnie wspominany przepływomierz-biały element. Niestety nierozbieralny- jedynie płukanie, ale najważniejsze że się udało.