Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

g800h - Samsung S5 mini - krótki czas na baterii i słaby zasięg

25 Mar 2020 16:48 147 7
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,

Pacjent to Galaxy s5 mini duos g800h. Wcześniej bateria trzymała około tygodnia (mało używam) teraz 3 dni. Do tego zasięg się pogorszył, czasem nie można się do mnie dodzwonić, podejrzewam związek.

- telefon nie ma roota i nigdy nie miał
    - zrobiłem factory reset, nie pomogło
    - kupiłem nową oryginalną baterię, nie pomogło
    - z wyjętą kartą sim też trzyma tylko 3 dni
    - systemowy monitor baterii nie pokazuje nic niepokojącego
    - jak uruchomię transfer danych i gps to po godzinie w pełni naładowana nowa bateria jest już pusta, wcześniej wytrzymywało ok 5 godzin

Czy to może być jakaś usterka elektroniczna powodująca zwiększony pobór energii? Da radę to naprawić?
  • Poziom 35  
    Ja bym obstawiał że bateria porostu już kończy żywot. Co do zasięgu to od kiedy występuje ten problem?? Bo ja zauważyłem u siebie i u innych że od lat ludzie siedzą w domach, uczą się i pracują zdalnie to większość ma problem z dzwonieniem, transferem, jest strasznie duże obciążenie.
  • Poziom 10  
    Problem występuje od pół roku. Baterię kupiłem nową, oryginalną samsunga.
  • Poziom 32  
    Z tymi "oryginałami" to różnie bywa. Nawet jak wymienisz baterie pamiętaj, że te telefony są lutowane spoiwami eko, wszystko z czasem się utlenia, chłonie wilgoć od ciała, z otoczenia. Upadki, naprężenia też wpływają na żywotność tych urządzeń.
  • Poziom 10  
    Wiem, telefon mam już 5 lat, to i tak sporo. Jedyne co mi w tej chwili przychodzi do głowy to wymiana płyty głównej na nową. Jest w ogóle gdzieś do dostania? Na portalach same używki.
  • Poziom 8  
    Raczej nie licz na nową płytę główną. Te na portalach są po przejściach a sprzedawcy wciskają kit że są nowe.
  • Poziom 10  
    A nie znacie jakiegoś sklepu, w którym można zamówić nowe i oryginalne części serwisowe do telefonów? Na razie napisałem bezpośrednio do samsunga, czekam na odpowiedź.